10 ПРОЕКТІВ В УКРАЇНІ – РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО КОНКУРСУ ЕРАЗМУС+ у 2015 р.

Виerasmusконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) оприлюднило результати першого конкурсу 2015 р. програми Європейського Союзу Еразмус+ за напрямом КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти/Capacity Building in the Field of Higher Education. Україна є країною-партнером програми ЕРАЗМУС+ і має можливості брати участь у конкурсах відкритих для всіх країн-партнерів у рамках Міжнародного виміру програми. Програма Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що спрямована на підтримку партнерства та мобільності в освітній галузі.

Серед 140 проектів, що рекомендовані для фінансування Європейським Союзом, 10 проектів будуть реалізовуватись за участю українських університетів, асоціацій та неурядових організацій, підприємств, дослідних інституцій. Загалом 43 партнери від України приймуть участь у реалізації проектів.

Виконавцями проектів стануть 32 вищих навчальних заклади з України. Зокрема, Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» працюватиме над виконанням трьох проектів, чотири університети будуть виконувати по два проекти: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ), Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Київський національний університет імені Тараса Шевченка. По одному проекту реалізовуватимуть 27 університетів з України.

Серед 10 проектів: 9 – спільні проекти та 1 проект структурних заходів. Із загальної кількості проектів: 2 – національні, де реципієнтом технічної допомоги є тільки українські організації у співпраці з партнерами країн-членів програми; 8 проектів – багатонаціональні, де партнерами українських ВНЗ виступають не тільки університети з країн-членів програми, а й представники країн-партнерів програми, зокрема: регіону Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Грузія; та інших регіонів програми: Казахстан, Китай, Малайзія, Марокко, Росія, Туніс, Узбекистан, Шрі Ланка та інші. 2 проекти реалізуватимуться за активної участі Міністерства освіти і науки України.

Повний список проектів Програми Еразмус+ за напрямком KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти у 2015 році, рекомендованих до фінансування, представлений на сайті ЕАСЕА: https://eacea.ec.europa.eu/sites/eacea-site/files/eplus-cbhe-selection-results-by-region.pdf

Джерело інформації: http://www.erasmusplus.org.ua/