Британія скасовує візові обмеження на роботу після навчання

Прем’єр-міністр Борис Джонсон затвердив нове візове положення, яке дозволяє іноземним студентам працювати у Великобританії протягом двох років після закінчення навчання.

Цей крок відміняє суперечливе рішення уряду 2012 року в рамках зусиль по зменшенню кількості іммігрантів, бо це поставило університети Великобританії в невигідні конкурентні умови по залученню міжнародних талантів.

Міжнародні студенти складають половину всіх аспірантів денної форми навчання у галузі науки, техніки, інженерії та математики (STEM), а нові візові правила допоможуть залучити та зберегти найкращі та найяскравіші світові таланти для майбутніх проривів в науці, техніці та дослідженнях.

Алістер Джарвіс, виконавчий директор університетів Великобританії, сказав: “Це дуже позитивна новина. Докази свідчать, що міжнародні студенти приносять Великобританії значні позитивні соціальні результати, а також надходження коштів у розмірі £26 млрд. ($32 млрд.), але відсутність можливості працевлаштування після навчання поставила нас у конкурентну несприятливість у залученні цих студентів”.

Меддален Енсел, директор відділу освітньої політики Британської ради, сказала: “Цей новий імміграційний шлях також підтримає амбіції Великобританії щороку збільшувати кількість студентів, які навчаються у Великобританії і  залучити 600 000 до 2030 року”.

В Австралії міжнародні випускники можуть отримати візу після закінчення навчання на строк до чотирьох років. У Канаді та Новій Зеландії робочі візи можуть бути продовжені до трьох років.

Університети Великобританії підрахували, що рішення уряду дозволить працевлаштувати близько 54 000 міжнародних студентів.

Джерело інформації