Глобальний індекс інноваційності та співставлення перспективних досліджень в Україні та світі

На сайті міністерства науки і науки України розміщено аналітичні матеріали про перспективність у світі наукових та технологічних напрямів досліджень у сферах сільського господарства, енергетики та транспорту, підготовлені з використанням інструментів двох міжнародних платформ: «Web of Science» – наукометричної бази даних та «Derwent Innovation» – патентної бази даних. Аналіз проведено за трьома сферами, що відповідають Цілям сталого розвитку, (в подальшому планується розмістити й щодо інших сфер):

  1. «Подолання голоду, розвиток сільського господарства»;
  2. «Забезпечення доступу до недорогих, надійних, стійких і сучасних джерел енергії для всіх»;
  3. «Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям».

Заступниця генерального директора директорату науки та інновацій Дар’я Чайка повідомила, що «у МОН триває підготовка нових пріоритетів розвитку наукової та інноваційної діяльності України – до 2030 року. Вони базуватимуться саме на Цілях сталого розвитку». 

Така аналітика стане в нагоді науковцям, освітянам і підприємцям для передбачення та вибору перспективних напрямів в їх сферах діяльності та розвитку міжнародних партнерських відносин з колегами закордоном. Подробиці: https://mon.gov.ua/ua/news/yaki-napryami-doslidzhen-ta-rozrobok-perspektivni-u-sviti-ta-chi-spivpadayut-voni-z-ukrayinskimi-oprilyudneno-analitichni-dovidki-za-3-ma-cilyami-stalogo-rozvitku

Водночас в коментарі позиції України у рейтингу інноваційного індексу 2020 р. та в його субіндексах Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко зазначив, що Україна демонструє загальне зростання з 47-ої на 45-ту позицію, зокрема, підйом на 20 позицій в освіті та на 10 позицій в сфері досліджень і розробок. При цьому наша держава зберегла 2 місце серед країн із доходом нижче середнього між В’єтнамом (1-е місце) та Індією (3-е місце). Очолюють глобальний рейтинг у спадному порядку Швейцарія, Швеція, США, Сполучене Королівство та Нідерланди, а позицію України оточують Греція на 43-ому місці, Таїланд на 44-ому та Румунія на 46-ому.

Докладніше з рейтингом можна ознайомитися за адресою
https://www.wipo.int/edocs/pubdocs/en/wipo_pub_gii_2020.pdf.