Інженерні кадри для економіки Узбекистану (Білорусь)

З метою розвитку міжнародного співробітництва Білоруський національний технічний університет відвідала делегація проректорів з наукової та інноваційної діяльності вищих навчальних закладів Узбекистану. У БНТУ були продемонстровані передові науково-дослідні лабораторії, інноваційні плазмові та лазерні технології, а також науково-технологічний парк “Політехнік”. Для економіки Узбекистану Білоруський національний технічний університет готуватиме інженерні кадри. За інформацією проректора з наукової роботи, після візиту Президента Білорусі до Узбекистану у вересні минулого року співпраця університету з узбекистанської стороною розвивається дуже інтенсивно, особливо в технічній галузі. Це металургія, обробка матеріалів, будівництво, дорожнє будівництво, розглядається цілий ряд проектів з Ташкентським державним технічним університетом. Зокрема, на його базі створюється навчальний заклад, де будуть готуватися узбецькі студенти для подальшого навчання в БНТУ, включаючи підготовку аспірантів, магістрантів, докторантів, – всього спектра інженерних і наукових кадрів вищої кваліфікації. Підготовка інженерних кадрів буде здійснюватися за схемою два плюс два. “Два роки узбекистанські громадяни вчаться у себе на батьківщині, вивчаючи загальноосвітні предмети, а потім на спеціалізацію приїжджають до Білорусі і, закінчуючи навчання, отримують диплом БНТУ”, – пояснив проректор з наукової роботи. Також ще один напрям, до якого Узбекистан останнім часом проявив інтерес, – обробка напівпровідникових матеріалів для мікроелектронної промисловості.

З 1 вересня почне набір студентів для навчання за спільними програмами Білорусько-Узбецький міжгалузевий інститут прикладних технічних кваліфікацій. Основним напрямком діяльності інституту стане підготовка, перепідготовка, стажування та підвищення кваліфікації кадрів по стратегічно важливим для Узбекистану напрямками на основі спільних освітніх програм, а також реалізація наукової, інноваційної діяльності та її комерціалізація. За словами керівника спільного інституту з білоруської сторони, спектр спеціальностей буде розширюватися, в їх числі з’являться перспективні, пов’язані не тільки з автомобілебудуванням, тракторобудування, гірничою справою, ливарним виробництвом, а й з цифровою економікою, роботизацією і багатьма іншими.

Заступник директора з науки та інновацій Фізико-технічного інституту Академії наук Узбекистану зазначив, що для співпраці є багато великих напрямів, а завдяки знанням і контактам, які зараз набуваються, в майбутньому спільно з білоруськими колегами будуть розроблятися і впроваджуватися в спільні проекти.

Джерело інформації