Канада подвоїть кількість своїх студентів за кордоном

У доповіді Global Education for Canadians, оприлюдненому Центром досліджень міжнародної політики Університету Оттави, запропоновано «ретельно продуману і адекватно фінансовану» стратегію щодо збільшення кількості канадських студентів за кордоном.

Процеси глобалізації економіки і бажання бути країною-лідером змушують Канаду готувати фахівців, що мають міжнародний досвід і зв’язки. Однак на сьогодні тільки 11% канадських студентів навчалися або стажувалися за кордоном, поступаючись за цим показником таким країнам як США, Німеччина, Франція, і випереджаючи лише Великобританію.

«Якщо ми не почнемо діяти, то саме ці країни, а не ми, готуватимуть наступне покоління лідерів у всіх секторах. Тому навчання за кордоном повинно розглядатися як важливий інструмент для надання молодим канадцям з усіх верств суспільства навичок досягнення успіху “, – йдеться у доповіді.

“Створювати глобальні мережі та відносини, які посилять вплив Канади у світі; розширювати рівень знань Канади та досягати успіху на нових, швидко зростаючих ринках; успішно працювати на мінливому ринку та в економіці; стати лідером за диверсифікацією та інтеграцією як вдома, так і за кордоном».

З метою сприяння досягненню цих цілей у доповіді запропонована національна ініціатива Go Global Canada з навчання за кордоном 15 000 студентів на рік у найближчі 5 років і збільшення їх кількості до 30 000 протягом наступних 10 років.

Останнім часом зовнішня мобільність стає “темою дня”, а проведене в США дослідження, показує, що 11 з 15 необхідних для роботи навичок 21-го століття отримуються через зарубіжний досвід.

Джерело інформації