Казахський національний університет імені аль-Фарабі розширює партнерство з провідними вузами Саудівської Аравії

КазНУ ім. аль-Фарабі, визнаний кращим вузом ісламського світу, активно розширює партнерство з провідними вузами Саудівської Аравії.

Питання взаємодії в науково-освітній сфері були обговорені в ході візиту ректора КазНУ в столицю Королівства Саудівська Аравія.

Під час зустрічі ректор КазНУ докладно розповів про діяльність університету і про плановані заходи міжнародного масштабу, присвячені 1150-річчю великого мислителя Сходу Абу Насра аль-Фарабі. Велику увага саудівська сторона проявила до проекту створення науково-технологічної платформи аль-Фарабі на території КазНУ, а також міжнародного IT-кластеру «Альянсу університетів Шовкового шляху», який реалізується в рамках моделі «Університет 4.0» спільно з Альянсом цивілізацій ООН.

На зустрічі була висловлена обопільна зацікавленість у реалізації спільних науково-інноваційних проектів в сфері IT, космічних і нано-технологій. Надзвичайний і повноважний Посол Республіки Казахстан в Королівстві Саудівської Аравії (КСА) Берик Арин, відзначивши досягнення дипломатичних відносин між двома країнами, акцентував увагу на необхідності зміцнення співробітництва в галузі науки і освіти. У свою чергу, міністр освіти Саудівської Аравії розповів про те, що в даний час в країні проводяться реформи в рамках «Стратегічної програми Саудівської Аравії 2030», спрямовані на модернізацію економічного та суспільного життя країни та висловив готовність співпрацювати з казахстанською стороною в науково-освітній сфері.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про зміцнення науково-освітнього партнерства і двосторонніх відносин. З боку КСА для казахстанської молоді, яка бажає навчатися в Саудівській Аравії, будуть виділені 163 гранти, велика частина з них призначена на підготовку затребуваних фахівців у магістратурі та докторантурі PhD. Також була досягнута домовленість про перегляд умов прийому студентів з Казахстану до вузів Саудівської Аравії.

Джерело інформації