Китай-Україна: партнерські відносини

14446167_1666899846933227_3795202199264971621_nДля будь-якого вищого навчального закладу надзвичайну важливість мають його партнерські відносини з іноземними університетами, компаніями, іншими організаціями. Наявність тісних міжнародних зв’язків та налагодженого співробітництва з іноземними партнерами посилює позиції університету на міжнародній арені, підвищує його престижність.

Історично склалося так, що НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» має значну кількість зв’язків з Китайською Народною Республікою. Саме громадяни Китаю стали першими іноземними студентами Київського політехнічного інституту. Відтоді в університеті спостерігається активна і плідна співпраця у напрямку Україна-Китай.

Так, на цьому тижні, 26 – 28 вересня Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»» відвідала делегація університету м. Хуейчжоу (Китайська Народна Республіка, провінція Гуандун).

Не зайве зауважити, що співробітництво між Київським політехнічним інститутом та багатьма структурами м. Хуейчжоу розпочалось ще у 2013 році, з університетом м. Хуейчжоу – у 2014 році. На сьогоднішній день університети зацікавлені у співпраці за такими напрямами: інформаційні технології,  біотехнології, хімія, електроніка, спеціальне машинобудування та відновлювальна енергетика.

Від університету м. Хуейчжоу до складу делегації входили Президент Пенг Йонг, директор міжнародного відділу Лін Хонг, директор департаменту науки і наукових досліджень Цай Жаогуан, директор департаменту хімічної інженерії університету професор Лі Хао та інші.

Від української сторони гостей зустрічали ректор НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародного співробітництва, член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат, керівник відділу зовнішньоекономічної діяльності ДМС Андрій Шишолін, інші представники ДМС.

Відповідно до Програми прийому делегації університету м. Хуейчжоу, китайській стороні представлена була інноваційна платформа КПІ ім. Ігоря Сікорського, були організовані та проведено чимало зустрічей, зокрема з генеральним директором Наукового парку «Київська політехніка» Володимиром Гнатом, співробітниками хіміко-технологічного факультету, Центру міжнародної освіти, Українського інституту інформаційних технологій в освіті, Спільний навчально-науковий центр НТУУ «КПІ» та компаній «Boeing» і «Прогрестех-Україна» ім. С.П.Тимошенка, лабораторії відновлювальної енергетики, департаменту навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Знайомлячись зі студентським життям КПІ, представники університету м. Хуейчжоу також відвідали арт-простір «Вежа», а під час двогодинної прогулянки університетом ознайомилися з визначними місцями НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського».

Наприкінці візиту відбувся круглий стіл «Стратегічні напрями співробітництва. Практика академічного менеджменту в Україні та КНР на прикладі університету м. Хуейчжоу та КПІ» [1].

Головним результатом зустрічей стало підписання Протоколу результатів візиту та Угоди про співробітництво Ректором НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Михайлом Згуровським і Президентом університету м. Хуейчжоу Пенгом Йонгом.

На цьому офіційна частина перебування делегації з Китаю була завершена, проте не завершилося знайомство зі столицею України. Представники університету м. Хуейчжоу із задоволенням провели решту часу свого перебування в Україні на екскурсії у м. Києві.

Варто сказати, що китайці – доволі відкриті для сприйняття нових знань, не байдужі до української культури, нашої історії та традицій. Про це свідчить те захоплення й інтерес, з яким гості слухали розповідь екскурсовода у Національному музеї історії України у Другій світовій війні та оглядали територію й архітектуру Києво-Печерської Лаври, Софійського та Михайлівського Золотоверхого соборів. Більш того, жіноча аудиторія у знак поваги до православних традицій українського народу покрила голови хустинками під час відвідування декількох церков.

Багато хто може спитати: чим так приваблює Україна Китайську Народну Республіку? Звісно, у глобальному плані – це географічне розташування та потенціал, який може перетворити Україну у зручний транзитний вузол. Також це і зона вільної торгівлі з ЄС та потужний сільськогосподарський сектор. Якщо говорити про сферу вищої освіти, то КНР дуже зацікавлений у створенні двосторонніх угод з університетами по всьому світу. НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» є лідером технічної вищої освіти України та провідним університетом Європи з потужною базою у міжнародному співробітництві.

Проте, цікавою наша країна для Китаю може бути і з інших причин.

«Київ має чудову архітектуру, багато надзвичайно гарних старих будівель, – поділилася своїми враженнями директор міжнародного відділу Лін Хонг. – І місто виглядає дуже свіжим завдяки великій кількості зелених куточків. Китай – зовсім інший: скрізь одні лише надсучасні будівлі. Від цього втомлюєшся».

Можливо, саме таке поєднання економічних інтересів, інтересів у сфері вищої освіти та симпатії як до країни із неповторною культурою, у майбутньому матиме вражаючий позитивний ефект на співробітництво.

Отже, потрібно не забувати, що Китай на сьогоднішній день
займає передові позиції і в економічній сфері, і у сфері вищої освіти. Тому важливо продовжувати рух у заданому напрямі та не збавляти оберти.

Використані джерела:

  1. «Візит делегації університету м. Хуейчжоу». – [Електроннийресурс]: http://kpi.ua/node/13355

dsc0912014359237_1666899830266562_3290460451904807117_n14446167_1666899846933227_3795202199264971621_ndsc0916014494834_1666899820266563_9115351993060166405_n