Китайські бюрократи перешкоджають міжнародним науковим дослідженням

Генеральний офіс Держради Китаю оприлюднив нові “Заходи з адміністрування наукових даних” в рамках заходів щодо “прискорення технологічних інновацій” в країні шляхом удосконалення правил збору даних, їх зберігання, захисту та спільного використання.

Нові правила Китаю обмежують “експорт” наукових даних, зібраних в країні, і вимагають, щоб будь-яке дослідження, пропоноване для публікації в міжнародних журналах, повинно бути схваленим новим, поки ще не створеним державним органом. Нововведення викликають невизначеність і стурбованість у багатьох дослідників, які співпрацюють з китайськими колегами.

“Це рішення матиме чіткий вплив на міжнародне співробітництво в галузі наукових досліджень з Китаєм та зробить нинішнє середовище, в якому і так важко відкрито співпрацювати з китайськими колегами з науково-дослідницьких проектів, ще складнішим, особливо в таких чутливих областях, як дослідження китайських меншин, репресій, тощо “, – сказав Джеймс Лейболд, доцент кафедри австралійського університету “Ла Троб”, експерт з регіону Сіньцзян.

Джерело інформації