Меморандум про взаєморозуміння з Наньчанським університетом

22 травня 2019 р. КПІ ім. Ігоря Сікорського і Наньчанський університет (Китайська Народна Республіка) уклали Меморандум про взаєморозуміння.

Від імені КПІ ім. Ігоря Сікорського Меморандум підписав проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Іванович Сидоренко, від Наньчанського університету – заступник партійного секретаря ХУАН ЕНЬ ХУА.

Підписаний меморандум є першим кроком на шляху розгортання співпраці між університетами за різноманітними формами і напрямками, яка здійснюватиметься на принципах рівності, взаємної вигоди і дотримання домовленостей.

В меморандумі прописані загальні принципи подальшої співпраці, а саме: обмін навчальними та методичними матеріалами, обмін викладачами, підготовка магістрів, підготовка PhD-аспірантів, проведення спільних освітніх та науково-дослідних досліджень,  виконання спільних проектів,  виконання науково-технічних та науково-дослідних робіт та ін.

Від КПІ ім. Ігоря Сікорського участь у зустрічі брали проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко, начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності та координатор по співробітництву з Китайською Народною Республікою Андрій Шишолін, завідувач кафедри механіки пластичності матеріалів та ресурсозберігаючих процесів ММІ В’ячеслав Тітов, асистент кафедри високотемпературних матеріалів і порошкової металургії ІФФ Юрій Богомол та інші.

Довідково:
Наньчанський університет є одним з провідних університетів Китаю. Університет створений в 1940 році, початкова назва Університету – Державний Чжунчжен Університет. У травні 1993 року за постановою Комітету КПК провінції Цзянси і Уряду провінції Цзянси, колишній Цзянси університет і Цзянси  політехнічний університет були об’єднані в Наньчанський університет. У грудні 2004 року Державне міністерство освіти і Народний уряд провінції Цзянси разом підписали Договір про спільне будівництво Наньчанського університету між Міністерством та Провінцією. У серпні 2005 року Наньчанського університет був об’єднаний з Цзянси медичним інститутом і створений новий Наньчанський університет.

Викладацький і науково-дослідний склад Наньчанського університету становить 4638 осіб, з яких 1556 це професори і доценти, 853 мають докторський ступінь, 2105 мають магістерську і більш високу ступінь, 214 є позаштатними докторами висококласних місцевих і зарубіжних університетів, або науково-дослідних інститутів. Наньчанський  університет має 11,573 аспірантів і 67,503 студентів і студентів 3-х річної програми навчання (в основному кампусі навчається 37,328 студентів).

Наньчанський університет наполегливо просуває міжнародний досвід і співробітництво. Він підтримує стабільні зв’язки з обміну та співпраці з близько 60 університетами та інститутами в понад 30 країнах і регіонах.