Перший у світі університет ШІ

Об’єднані Арабські Емірати оголосили про відкриття першого у світі університету, орієнтованого на штучний інтелект (ШІ).

Університет штучного інтелекту імені Мохамеда Бін Заєда в Абу-Дабі запропонує магістерські та Ph.D курси з машинного навчання, комп’ютерного зору та обробки природних мов.

Очолюватиме його тимчасовий президент сер Майкл Брейді, бувший професор Оксфордського університету, а до складу опікунської ради увійдуть фахівці з ШІ з Массачусетського технологічного інституту, Мічиганського державного університету та Університету Цінхуа.

Всім прийнятим студентам буде запропоновано повну стипендію, яка включає щомісячну допомогу, медичне страхування та проживання. Університет також працює з провідними місцевими та світовими компаніями для забезпечення стажування.

Султан Аль Джабер, державний міністр ОАЕ, який був призначений головою опікунської ради університету, сказав, що інституція “виведе дисципліну ШІ на перший план, формуючи та розширюючи можливості творчих першопроходьців, які зможуть привести нас до нової ери – ери ШІ”.

У 2017 році уряд ОАЕ першим у світі створив Міністерство з питань ШІ. Планується, що до 2030 року на розвиток ШІ буде виділятися до 14 %  ВВП країни.

У Швейцарії також створюється новий університет, орієнтований на технології та інновації. Приватний технологічний інститут Шаффхаузена, який спочатку фінансувався технологічною компанією Acronis, буде тісно співпрацювати з промисловістю для розробки навчальних програм та досліджень у сферах, включаючи ШІ, новітні матеріали та кібербезпеку.

Джерело інформації