Про проект «Закладення основ інфраструктури просторових даних: забезпечення бази в українському уряді для підтримки стабільного економічного зростання»

У період 2012-2018 рр. за підтримки Канадського міністерства глобальних справ спільно з Vancouver Island University (Канада) в Україні було реалізовано проект «Закладення основ інфраструктури просторових даних: забезпечення бази в українському уряді для підтримки стабільного економічного зростання». Партнерами проекту в Україні є Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку КПІ ім. Ігоря Сікорського та географічний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка.

Метою даного проекту є створення основи прискореного розгортання інфраструктури геопросторових даних для уряду України шляхом впровадження відповідних навчальних курсів та навчання державних службовців.

Проектом було розроблено, адаптовано та перекладено шість навчальних курсів, які сертифіковані КПІ ім. Ігоря Сікорського:

• Вступ до геоінформаційних систем (ГІС) та інфраструктури просторових даних (ІПД);
  • Системи управління базами даних ГІС та ІПД;
  • Геопросторова кадастрова інформаційна система та ІПД;
  • Проектне управління та програмні продукти ІПД;
  • Просторове моделювання та програмні продукти ІПД;
  • ГІС на основі Інтернет та геопортали ІПД.

В рамках даного проекту 16 лютого 2018 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася Міжнародна конференція «Формування національної інфраструктури геопросторових даних у контексті розбудови цифрового суспільства».

В ході конференції було підписано Меморандум про співпрацю між КПІ ім. Ігоря Сікорського та Vancouver Island University, а також відбулося урочисте вручення сертифікатів VIU та свідоцтв КПІ ім. Ігоря Сікорського.