Стажування в Китаї: враження “з перших рук” – 2

Пропонуємо до вашої уваги враження від поїздки до Китаю шестикурсника Факультету електроніки Дмитра Ніколайчука, який також брав участь у стажуванні, організованому компанією Huawei згідно програми Seeds for the Future“.

Дізнавшись, що я увійшов в десятку студентів і вже через 5 днів почнеться моє стажування від Huawei  в Китаї, я не міг повірити в це. Адже для мене Китай — це не просто країна, це зовсім інший світ зі своїми незбагненними законами, величезними містами-мурашниками, давньою культурою, традиціями, філософією і способом життя, що сягають корінням глибоко в минуле. Я навіть не міг собі уявити наскільки далеко доведеться летіти, 11 годин польоту – це більше, ніж будь-яка моя подорож на автобусі.

Першу половину часу ми провели в Пекіні. За 1 вихідний день встигли побувати на Великій Китайській стіні та у Забороненому місті. Далі почалися навчальні дні. Вивчали китайську культуру: мову, каліграфію і малювання. В кінці тижня здавали екзамен. Китайська дуже сильно відрізняється від звичних нам мов. Для мене, вивчити її, здається, не складно. Але при цьому я зможу тільки розмовляти, адже щоб писати китайською потрібно запам’ятати більше 3000 знаків.  Після пар ми мали вільний час і брали напрокат велосипеди та їздили по вечірньому місту. Ходили в зоопарк або просто сиділи на даху та розмовляли.

Другий тиждень провели в Шеньчжені. Вивчали там технічні аспекти телекомунікацій: лекції чергувалися з практикою. Практичні заняття проводились в іншому корпусі, де знаходись все технічне обладнання, яке тільки могло знадобитися для тренувань. Все проводилось англійською мовою і викладач розповідав доступно для всіх. Проблем з навчанням ні в кого не виникло. В кінці тижня також складали іспит.

У вихідні дні відвідали найбільший ринок електроніки, музей Шеньчженю та парк мініатюр і китайської культури.

З нами також навчалися ще 2 групи: студенти з Конго та Філіппін. Дуже веселі та позитивні, разом з ними співали в автобусі пісні та танцювали перед вуличними музикантами. До речі, весь час спілкуючись з ними на англійській, побачив непоганий результат. Наразі продовжую спілкуватись з ними, але вже через соціальні мережі.

Дуже вразила організація поїздки. Кожна хвилина була розписана. Нас всюди возили на дуже комфортному автобусі і ми завжди намагалися не запізнюватись.

Єдине за чим не буду так сильно сумувати – це китайська кухня. Дуже специфічна та гостра. Але навіть і в нашій групі знайшлись її шанувальники.

Це були найбільш насичені 2 тижні у моєму житті. Подорож перевершила всі мої сподівання. Дуже вдячний компанії Хуавей за надану можливість!