Стипендіальна програма «Абай-Верн» (Казахстан)

В  червні  у стінах Центру міжнародних програм «Болашак» відбулося засідання об’єднаної франко-казахстанської комісії з відбору 100 кандидатів для навчання у Франції в рамках стипендіальної програми «Абай-Верн».

Цього року комісією було розглянуто в цілому 280 кандидатур з усього Казахстану. Відзначимо, що в 2018 році загальна кількість осіб, які бажають отримати стипендію на навчання, становило 106 кандидатів.

Про результати відбору франко-казахстанської стипендіальної програми «Абай-Верн» розповів посол Франції в Казахстані Філіп Мартіне.

«Ми вже другий рік видаємо стипендію« Абай-Верн». Така стипендія видається для навчання в магістратурі і докторантурі. Були серйозні кандидати в цьому році. Більшість студентів, які отримали стипендію, навчатимуться у Франції в області науково-технологічних дисциплін. Це збігається з пріоритетами партнерства. В докторантурі у нас було 35 кандидатів на 10 стипендій. Це дуже хороший показник. Щоб отримати таку стипендію, потрібно бути громадянином Казахстану. Це перша умова», – сказав Філіп Мартіне.

При цьому, як зазначає посол, кандидатам необхідно знати французьку мову на доброму рівні. Однак, є і університети у Франції, які навчають англійською.

«Навчання по кожній стипендії розраховане на один рік. Крім докторантури, в якій навчання триває три роки», – додав посол Франції.

На сьогодні у Франції навчається 310 000 іноземних студентів, 650 з них – казахстанці. Стипендіальна програма «Абай-Верн» щорічно надає 100 стипендій для навчання у Франції французькою або англійською мовою. Вибір спеціальностей необмежений.

Джерело інформації