Стрімкий попит на спеціалістів зі штучного інтелекту в Японії

Все більше японських університетів створюють навчальні підрозділи по підготовці фахівців у галузі штучного інтелекту (ШІ) та великих даних. Це є відображенням сучасних світових тенденцій розвитку інформаційних технологій. Наука про дані вважається однією з найпопулярніших професій 21-го століття в Європі та США.

На цьогорічних вступних іспитах конкурс на спеціальность ШІ та великих даних в Університету Мусашино, Токіо, склав 13 чоловік на місце.

Університет Квансей Гакуін оголосив про план створення чотирьох нових шкіл по підготовці спеціалістів зі ШІ та великих даних.

Університет Чуо у квітні цього року заснував факультет глобальної інформатики. “Ми прагнемо виховувати людські ресурси, здатні вирішувати складні соціальні проблеми в Японії та за кордоном, які з’являться з розвитком інформаційного суспільства”, – сказав представник адміністрації Університету Чуо.

Було зазначено, що в даний час в Японії бракує 34 000 експертів зі ШІ, а до 2030 року цифра збільшиться до 124 000. У зв’язку з цим Міністерство освіти, культури, спорту, науки і техніки планує розробити загальнодержавну спільну навчальну програму по підготовці відповідних фахівців.

Джерело інформації