Турецькі студенти-ядерники будуть навчатися в КПІ

8 жовтня 2019 р. в Анкарі проректор з міжнародних зв’язків КПІ ім. Ігоря Сікорського Сергій Іванович Сидоренко та проректор Анкарського університету Сібель Сюзен підписали протокол, згідно якого вже в лютому наступного року група турецьких студентів розпочне навчання на теплоенергетичному факультеті нашого університету.

“Анкарський університет схвалив у Раді вищої освіти Туреччини цю магістерську програму, сьогодні був підписаний сам протокол і додатки до нього. Мовою навчального процесу підписаний протокол означає деталізацію навчальних програм, за якими турецькі громадяни будуть навчатися в нашому університеті. Програма передбачає, що півроку – один семестр громадяни Туреччини мають підтягнутися в своїх знаннях і навичках до рівня випускників бакалаврату, що навчаються за програмами спеціальності з атомної енергетики. Після чого почнуть навчання за магістерською програмою”, – повідомив Сергій Іванович в ході свого візиту до Анкари.

Кількість студентів з Туреччини буде залежати від кількості бажаючих з турецької сторони. На факультеті готові організувати навчання як для окремих груп з 12-15 студентів, так і у змішаних групах, разом з українськими студентами. Навчання здійснюватиметься англійською мовою.

“Підстав для поглиблення співпраці Туреччини і України, в тому числі і в атомній енергетиці, – багато. Це і близькість наших кордонів, і традиційні відносини між країнами, їх розвиток у всіх сферах, так і перспективи співпраці. Туреччина розвиває свою атомну енергетику, тому потрібні спеціалісти різних профілів, у т.ч. експлуатаційники, які знають, як впоратися з атомними електростанціями, знають ризики, як поводитися в кризових ситуаціях, навчені на тренажерах. Це той досвід, який Україна, на жаль, в результаті Чорнобильської трагедії, ціною великих жертв опанувала”, – розповів С.І.  Сидоренко

Підписанню протоколу передувала кропітка трирічна робота. Від першої домовленості на рівні президентів наших країн у березні 2016 року, підписання рамкової угоди у вересні 2017 року ректорами двох університетів, до підготовки та погодження в Раді вищої освіти Туреччини магістерської програми з підготовки фахівців з ядерної енергетики.

Короткий фоторепортаж про підписання протоколу в Анкарі ви можете переглянути тут.

Джерело інформації