У Пакистані з’явився науковий центр КазНУ

Казахський Національний Університет імені аль-Фарабі відкрив в Університеті Карачі (Пакистан) спільний науковий центр-лабораторію інноваційних досліджень. Проект реалізований за сприяння Комісії з науки і техніки для сталого розвитку країн Півдня (COMSATS).

Виступаючи на урочистій церемонії відкриття центру, проректор КазНУ по науково-інноваційній діяльності зазначив, що плідна співпраця з Науково-дослідним інститутом хімії і Міжнародним центром хімічних і біологічних наук університету Карачі розвивається протягом 20 років. Спільна дослідницька робота проводилася в області біоорганічної хімії, фармакології, хімії високомолекулярних та природних сполук. За цей час були оформлені 15 патентів Республіки Казахстан і опубліковано понад 70 статей в рецензованих міжнародних наукових журналах, вчені та студенти КазНУ на постійній основі проходять стажування та навчання в університеті Карачі.

“Відкриття спільного наукового центру-лабораторії виведе нашу співпрацю на якісно новий високий рівень. Така міжнародна колаборація дозволить виконувати актуальні для обох країн проекти і ефективно інтегруватися у світове наукове співтовариство і, що особливо важливо, внесе значний вклад в підготовку висококваліфікованих і конкурентоспроможних молодих кадрів Казахстану”, – сказав проректор КазНУ.

Меморандум про співпрацю, який підписали КазНУ і університет Карачі, передбачає спільну підготовку на базі центру наукових кадрів, розробку і реалізацію дослідних робіт і проектів в області фітохімії, біомедицини, виробництва лікарських препаратів і продукції на основі рослинної сировини.

КазНУ є партнером COMSATS в Казахстані, єдиним вузом з країн СНД, які входять з 2015 року в цю міжнародну організацію. Провідний казахстанський вуз співпрацює з відомими університетами та науково-освітніми центрами 25 країн Азії, Африки, Латинської і Центральної Америки, які є членами COMSATS.

Джерело інформації