Україна-Туреччина: співпраця в області ядерної безпеки

18 та 19 грудня 2017 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського були відзначені візитом та плідною роботою з турецьким партнером. До нашого університету здійснила візит делегація Центру ядерних досліджень Університету Анкари, до складу якої увійшли пані Айше Кашкаш та пані Гає Чакал – професори, співробітники Центру. Метою зустрічі представників двох ВНЗ було обговорення питань співпраці та спільної розробки програми подвійного диплому у галузі ядерної фізики та технологій.

У перший день візиту гості прибули до університету, впродовж екскурсії територією вузу ознайомились з його історією та побували у Державному політехнічному музеї. Далі відбулась зустріч із керівництвом університету та представниками Теплоенергетичного факультету. Так, від КПІ ім. Ігоря Сікорського на зустрічі були присутні заступник керівника ДМС К.В. Юдкова, директор навчальних програм ЦМО Б.А. Циганок, декан Теплоенергетичного факультету Є.М. Письменний, представник кафедри атомних електростанцій Т. Бібік, начальник відділу академічної мобільності О.В. Лубянова, спеціаліст ВІКАС В.А. Русскова.

На другий день візиту делегації учасники перемовин продовжили обговорення переліку питань у більш неформальній, проте робочій атмосфері, що виявилося доволі продуктивним.

Під час зустрічі були загально представлені Центр ядерних досліджень Університету Анкари та Теплоенергетичний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського, а в результаті обговорення переліку питань співпраці та спільної розробки програми подвійного диплому у галузі ядерної фізики та технологій, було досягнуто ряду домовленостей. Зокрема, щодо розробки оновленого проекту програми подвійних дипломів, щодо спільних семінарів та конференцій, підготовки турецьких викладачів в КПІ ім. Ігоря Сікорського та стосовно інших практичних питань. Обговорені і можливості для академічного обміну студентів між двома університетами, в тому числі за програмами Еразмус та Мевлана.

Завершилось гостювання партнерів культурною програмою та прогулянкою засніженим містом. Так, короткий та продуктивний візит делегації допоміг вирішити чимало питань, і не виникає сумнівів, що він принесе чимало плодів та сприятиме швидкому розвитку співпраці у сфері, яка потребує високого рівня відповідальності.