В Китаї зростає кількість високоцитованих дослідників

Опубліковано щорічний Список найбільш цитованих вчених – Highly Cited Researchers від Web of Science Group. Згідно нього у материковому Китаї спостерігається величезний приріст чисельності найбільш цитованих дослідників, а в Австралії за шість років їх кількість збільшилася втричі. Напроти, кількість таких вчених з Великобританії, Німеччини та Нідерландів зменшилась.

Методика, яка визначає “хто є хто” серед впливових дослідників, спирається на дані та аналіз, проведений експертами по бібліометрії компанії  Clarivate Analytics  з Institute for Scientific Information.

Названі імена вчених та соціологів, які увійшли до 1% лідерів за цитуванням. Новий список налічує 6216 вчених у різних галузях з майже 60 країн світу.

Найбільшу кількість високоцитованих дослідників представляють США – 2737 авторів (44%  списку). У материковому Китаї спостерігається дуже істотне зростання: найбільш цитованими названі 636 вчених (10,2%) порівняно з 482 у 2018 році. Далі йдуть Великобританія – 516 (8,3%), Німеччина – 327 (5,3%), Австралія – 271 (4,4.%), Канада з 183 (2,9%), Нідерланди – 164 (2,6%), Франція – 156 (2,5%), Швейцарія – 155 (2,5%) та Іспанія – 116 (1,9%).

Цьогорічний список включає 23 нобелівських лауреатів, у тому числі трьох оголошених цього року: Грегг Л Семенца з університету Джона Хопкінса (фізіологія або медицина), Джон Б Гуденф з Техаського університету в Остіні (хімія) та Естер Дуфло з Массачусетського технологічного інституту (економіка).

Чотирнадцять установ з найбільш цитованими дослідниками представляють США, три – Великобританію, дві – материковий Китай та одна Німеччину.

Джерело інформації