Візит делегації Державного відомства Китайської Народної Республіки з питань інтелектуальної власності

11 квітня 2017 року до КПІ ім. Ігоря Сікорського завітала делегація представників Державного відомства Китайської Народної Республіки з питань інтелектуальної власності.  До складу делегації увійшли: п. Ванг Хонг (Генеральний директор Пекінського офісу інтелектуальної власності), п. Ні Зуорен (Віце-президент Пекінського офісу технологій), п. Фенг Шоухуа (директор Офісу інтелектуальної власності округу Чаоян Пекінського муніципалітету), п. Лі Шічун (директор Офісу інтелектуальної власності району Меньтоугоу Пекінського муніципалітету), п. Хуанг Джіанджюн (директор Пекінського офісу інтелектуальної власності) та п. Ю Фей (заступник директора Департаменту розвитку промисловості).

Серед запрошених також була Оксана Шпиталь – завідувач сектору європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Державного департаменту інтелектуальної власності.

Від КПІ ім. Ігоря Сікорського участь у зустрічі взяли Валерій Барбаш (заступник проректора з наукової роботи), Володимир Гнат (генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка»), Андрій Шишолін (начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності) та Ганна Іщенко (керівник Міжнародного офісу Факультету соціології і права).

Під час свого візиту представники  Патентного відомства КНР відвідали Державний політехнічний музей при КПІ ім. Ігоря Сікорського, після чого відбулись переговори з представниками університету. Безпосередньою метою зустрічі був обмін досвідом та обговорення питань двостороннього співробітництва у сфері інтелектуальної власності. Українська сторона під час перемовин надала характеристику поточному стану діяльності університету з комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, ознайомила гостей з  інноваційним підприємством –  Науковим парком «Київська політехніка», що використовує у своїй діяльності такі об’єкти, та розповіла про деякі аспекти викладання дисципліни «Право інтелектуальної власності» в університеті.

Китайська сторона, в свою чергу, презентувала Пекінський офіс інтелектуальної власності та окреслила проблеми, пов’язані з низьким рівнем комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності.

Сторони обговорили можливі шляхи і напрями майбутнього співробітництва та проявили зацікавленість у подальшому обміні досвідом стосовно комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності, а також захисту прав на такі об’єкти.