Внаслідок пандемії зросла довіра громадськості до науки

Результати опитувань, проведених в Німеччині та Великобританії свідчать, що під час пандемії коронавірусу зросла довіра громадськості до науки та вчених.

Частка німців, які сказали, що довіряють науці та дослідженням «всім серцем», в середині квітня досягла 36%. Це в чотири рази більше, ніж було зафіксовано в аналогічному опитуванні 2019 року і значно більше, ніж у попередні роки.

Ще 37 % відсотків заявили, що вони “ймовірно” довіряють науці та дослідженням. 20 % не визначилися, а не мали довіри лише 6 %.

Результати, схоже, є успіхом у комунікації суспільства з наукою в Німеччині, заявив Ніколя Вьорл, фізик з університету Дуйсбург-Ессен. Це показує, що довіра до науки була побудована не лише завдяки трансляції результатів, а й поясненням наукових методів та процесів, – пояснив він.

Згідно опитування, проведеного німецьким Wissenschaftsbarometer, яке проводить щорічні “зондування” рівня довіри до науки,  виявилось, що коли йдеться про коронавірус, то найбільшу довіру отримали лікарі та медичний персонал, , а вчені – на другому місці,. Респонденти довіряли політикам більше, ніж друзям та родинам, а журналістам – найменше.

Тим часом у Великобританії опитування, проведене Фондом «Відкриті знання, показало, що майже дві третини респондентів вважають, що пандемія значно збільшила їх бажання «слухати поради кваліфікованих вчених та дослідників».

Джерело інформації