Як зменшити вплив коронавірусної кризи на університети: гнучкість та дистанційне навчання

За словами експертів, для зменшення будь-яких потенційних негативних наслідків коронавірусної кризи університети повинні зосередитись на впровадженні більш гнучких процесів прийому та посиленні своїх комунікаційних стратегій.

Вінченцо Раймо, експерт з питань транснаціональної освіти, вважає, що «найкращі університети – це ті, які традиційно є більш гнучкими» щодо прийому студентів.

Джон Брюер, головний виконавчий директор Північного консорціуму (NCUK), який забезпечує підготовку та відбір потенційних міжнародних студентів, що бажають навчатися у Великобританії, Австралії, Новій Зеландії, США та Канаді, сказав, що організація прагне запропонувати більш гнучкі рішення для студентів та установ. Зарубіжним студентам, які пройшли кваліфікацію в NCUK і їм гарантоване місце в одному з університетів-партнерів, буде запропоновано на першому курсі навчатись дистанційно у своїй країні, перш ніж переїхати до свого навчального закладу на другий та третій роки, сказав він.

Джанет Ілієва, засновниця та директор міжнародної консалтингової агенції  з питань освіти Education Insight висловила думку, що здатність університетів “добре спілкуватися зі студентами та батьками” та пропонувати “заспокійливі повідомлення” має “критичне значення”. Однак вона підкреслила, що коронавірус є “тимчасовим явищем” і навряд чи матиме тривалий вплив на зарахування студентів.

Тим часом, кілька масових відкритих онлайн-курсів (MООС) оголосили про зміни, які зможуть допомогти університетам розширити своє онлайн-забезпечення та послабити вплив епідемії коронавірусу.

Минулого тижня Coursera зробила весь каталог навчальних курсів безкоштовним для університетів у всьому світі, а edX запустив свою програму віддаленого доступу, яка надаватиме студентам своїх партнерських установ безкоштовний доступ до курсів та програм від усіх партнерів edX, що беруть участь в ініціативі, а не лише їх власних.

Платформа цифрової освіти  FutureLearn розробила нову функцію FutureLearn Campus, яка дозволяє університетам надавати власним студентам та персоналу необмежений доступ до онлайн-курсів на додаток до курсів для широкої громадськості, як це було раніше. Джастін Кук, головний директор з питань контенту та партнерства FutureLearn, заявив, що ця функція була оперативно реалізована у відповідь на зростання попиту на онлайн-освіту після спалаху коронавірусу.

Джерело інформації