Єдиний авіаційний вуз Центральної Азії: курс на кардинальне поліпшення

В стінах єдиного в Казахстані авіаційного вузу – Академії цивільної авіації зараз готують пілотів, авіаінженерів, авіадиспетчерів, фахівців з організації перевезень і авіаційної безпеки

Авіаційні перевезення в Казахстані, як і в усьому світі, щорічно зростають і за оцінками експертів вже через 10-15 років авіаційній галузі країни буде потрібно додатково понад 1200 пілотів і понад 1500 авіаційних інженерів, а також кілька тисяч фахівців з обслуговування пасажирів і інфраструктури аеропортів.

Академія активно розпочала вдосконалення своєї роботи відповідно до вимог і викликів часу.

В Академії цивільної авіації вже розроблена і прийнята програма розвитку на 2020-2025 роки. У цьому документі визначено її місія як конкурентоспроможного вузу на світовому ринку підготовки висококваліфікованих авіаційних фахівців, рівень яких відповідав би всім вимогами ICAO, EASA, IATA.

На першому етапі до 2021 року буде істотно підвищено професійний рівень професорсько-викладацького складу та інструкторів шляхом їх навчання в міжнародних авіаційних центрах.

Для інтеграції освітнього процесу в міжнародну систему буде модернізовано навчальні програми Академії відповідно до вимог EASA і IATA. Академія вступить в Міжнародну асоціацію авіаційних вузів (ALICANTO). Сюди будуть залучені зарубіжні професори та інструктори. Якісний набір абітурієнтів буде забезпечуватися ефективним маркетингом.

На другому етапі до 2023 року планується провести сертифікацію спеціалізованих навчальних центрів Академії відповідно до вимог EASA і IATA. На цьому етапі почнуть навчати всіх студентів тільки на англійській мові. Якісно підвищиться освітній рівень магістратури та докторантури (PhD), будуть відкриті програми MBI по авіаційному менеджменту і DBI.

І вже на третьому етапі до 2025 року Академія досягне статусу вузу світового рівня. Перш за все за таким показником як наявність у всіх випускників, крім дипломів про вищу освіту, ще й сертифікатів і свідоцтв EASA та дипломів IATA.

Академія матиме розвинену сучасну інфраструктуру для навчання студентів і авіаційних фахівців на міжнародному рівні та значно розширить і зміцнить стратегічне партнерство з провідними авіаційними навчальними центрами світу.

Джерело інформації