Австралія: не всі раді іноземним студентам

За останні 20 років кількість іноземних студентів, що навчаються в австралійських ВНЗ, зросла від 53 тис. у 1997 р. до 360 тис. у 2018 р., тобто на 560%.

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) провели національне дослідження, яке несподівано виявило зростаючий суспільний антагонізм до іноземних гостей. Австралійці стають все більш обуреними тим, що передмістя столиць стають переповнених іноземними студентами та іншими міжнародними візитерами.

Опитування показало: 54% австралійців вважають, що кількість іноземних студентів не повинна збільшуватися, причому найбільше цього хоче молодь віком від 18 до 34 років.

Респондентів не хвилює, що іноземні студенти істотно підтримують економіку країни. Провідні університети Групи восьми стверджують, що кожні три іноземні студенти за весь період навчання приносять австралійській економіці 1 мільйон австралійських доларів (717 тисяч доларів США).

Інші висновки дослідження UNSW:

• 66% австралійців вважають, що університетська освіта покращує кар’єрні перспективи;
  • 90 % хочуть постійного розвитку вищої освіти, щоб задовольнити нові вимоги до робочої сили;
  • близько 91% респондентів погоджуються, що поєднання навчання і досліджень в університетах покращує якість освіти і призводить до важливих медичних і технологічних досягнень.

Джерело інформації