Березень / Март 2019

Огляд
ринку освітніх послуг Азії
Березень 2019 р.

За матеріалами: University World News, The Malaysiakini, Viet Nam News, South China Morning Post, The Japan News, Financial Times.

  1. Перешкоди для залучення іноземних студентів залишаються (Китай)

University World News

Інтернаціоналізація вищої освіти є основним напрямком у розвитку вищої освіти, при цьому міжнародна мобільність студентів є важливим показником.

У 2018 році Інститут міжнародної освіти оприлюднив дані проекту Atlas, які показують, що у 2017 році відбулися великі зміни в рядах восьми кращих приймаючих іноземних студентів країн, в порівнянні з 2001 роком: Сполучені Штати все ще займають перше місце, а Бельгія, Японія, Іспанія зникли зі списку.

Китай посів третє місце, і Австралія піднялася з п’ятого на четверте.

Звіт показав, що з 2001 року Китай значно покращив свою діяльність у залученні іноземних студентів.

Джерело інформації:

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190320074313810

 

  1. Переміщення в’єтнамських студентів до Канади

University World News

Станом на кінець минулого року в Канаді навчалося 20,330 в’єтнамців на всіх освітніх рівнях. Це означає, що В’єтнам отримав виключне володіння п’ятим місцем серед країн, що «постачають» іноземних студентів.

Завершують п’ятірку – у порядку зростання – Франція (22,745), Південна Корея (24,195), Китай (142,985) та Індія (172,625).

Канада посідає п’яте місце серед країн, які приймають в’єтнамських студентів – після Японії (72 354), США (29 788), Південної Кореї (27 061) і Австралії (24,094).

При такому темпі, і, якщо кількість в’єтнамських студентів у США продовжуватиме знижуватися, можливо, Канада перевершить США у кількості в’єтнамських студентів у найближчі кілька років. Зараз Канада має 68% від кількості в’єтнамських студентів у США.

Джерело інформації:

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190320083629583

 

  1. Малайзія: департамент вищої освіти не приймає жодного виправдання для насильства

The Malaysiakini

Після недавньої суперечки між студентами Universiti Malaya (UM) і прихильниками колишнього малайзійського прем’єр-міністра Najib Abdul Razak, департамент вищої освіти відкинув будь-яку спробу позбавити студентів їхнього права на свободу слова.

Заява до департаменту надійшла у відповідь на інцидент минулої п’ятниці, коли групу з семи студентів UM примусили прихильники Наджиба під час акції протесту біля університетського містечка, де відбувалася подія Наджиба.

Джерело інформації:

https://www.malaysiakini.com/news/469418

 

  1. Університети включають тести загальної спроможності для зарахування студентів (В’єтнам)

Viet Nam News

На додаток до результатів національних шкільних іспитів, університети у В’єтнамі додають тести загальної спроможності для відбору студентів, які допомагають навчальним закладам вибирати студентів з достатніми здібностями, щоб опанувати навчальні програми університетів.

В’єтнамський національний університет, Хошимін планує провести випробування цього місяця і в липні. Тест, з 120 питаннями з множинним вибором, розділений на три частини. У першій частині аналізуються знання кандидатів в’єтнамської та англійської мов. Друга частина стосується математики, логіки та аналізу даних. Третя частина стосується хімії, фізики, біології та гуманітарних наук.

Джерело інформації:

http://vietnamnews.vn/society/507538/universities-include-general-ability-tests-to-enroll-students.html#MtDQRUHwoveVzrI7.99

 

  1. Університет відсторонює від діяльності професора з юриспруденції, який критикував Сі Цзіньпіна (Китай)

South China Morning Post

Ліберальний професор права університету Цінхуа, який відкрито критикував китайського президента Сі Цзіньпіна, був відсторонений від викладання та взятий під слідство в університеті.

Це сталось після того, як він написав кілька статей, які критикували Пекін через політичні та соціальні питання, розповів його колега Гуо Юхуа, професор соціології в університеті.

Джерело інформації:

https://www.scmp.com/news/china/politics/article/3003397/tsinghua-university-suspends-chinese-law-professor-who

 

  1. Японія: уряд прагне запобігти витоку технологій з університетів

The Japan News

Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії планує посилити свою систему моніторингу, щоб запобігти витіканню передових технологій із США в інші країни, наприклад, Китай через японські університети (через спільні дослідницькі проекти з китайськими компаніями або іншими організаціями). Система застосовуватиметься до таких галузей як штучний інтелект (AI), робототехніка та біотехнологія.

Джерело інформації:

http://the-japan-news.com/news/article/0005627884

 

  1. Huawei збільшує інвестиції іноземних університетів (Китай)

Financial Times

Huawei збільшує інвестиції в закордонні університети, незважаючи на те, що законодавці Сполучених Штатів тиснуть на академічні установи з метою скоротити зв’язки з китайською телекомунікаційною групою.

“Наше співробітництво з університетами, особливо у фундаментальних дослідженнях, не тільки не зупиниться, але і збільшиться”, – сказав директор Huawei Уільям Сюй в інтерв’ю, вперше розповівши, що Huawei витрачає більше 300 мільйонів доларів на рік на фінансування університетів та партнерства.

Декілька елітних університетів у США та Сполученому Королівстві, включаючи Стенфорд та Оксфорд, скоротили зв’язки з Huawei і відмовилися від фінансування в останні місяці після того, як уряд США звинуватив Huawei в крадіжці американських технологій і порушення санкцій США проти Ірану.

Джерело інформації:

https://www.ft.com/content/5468e724-4c7d-11e9-bbc9-6917dce3dc62

 

  1. Китайсько-американські вчені занепокоєні расовим профілюванням

University World News

Китайсько-американські асоціації біомедичних наук у Сполучених Штатах Америки висловили занепокоєння з приводу “недавньої політичної риторики і політики”, які виокремлюють студентів і вчених китайського походження, які працюють в країні, як загрози національним інтересам США.

За їх словами: «Ці події призвели до плутанини, страху і розчарувань серед цих висококваліфікованих фахівців, яким загрожує вилучення через стереотипи і расове профілювання».

Джерело інформації:

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190329073927844

 

  1. Скандал зі вступом до США не відбудеться в Китаї

University World News

Коли скандал з хабарництвом в американських коледжах з’явився в заголовках газет Китаю, громадяни Китаю хитали головою. Гроші під столом, хабарництво серед викладачів і тому подібне – табу в сучасному Китаї.

Китайський gaokao (випускний екзамен після вищої школи) залишається на стражі вступу до університетів.

На відміну від Сполучених Штатів, де результати тестів є конфіденційною інформацією згідно із Законом про захист прав сім’ї та конфіденційності, показники gaokao завжди публікуються. Громадськість Китаю вимагає повної прозорості.

https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20190329110620739