Білорусь і Гана: новий рівень співпраці в області освіти

В міністерстві освіти відбулася протокольна зустріч міністра освіти Республіки Білорусь І.В. Карпенко з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Гана в Російській Федерації та Республіці Білорусь за сумісництвом Леслі Ача Опоку-Уаре.

В ході зустрічі були обговорені питання формування договірно-правової бази двостороннього співробітництва, розширення співпраці з Республікою Гана в сфері освіти.

Пані Посол Леслі Ача Опоку-Уаре подякувала міністру за зустріч та відзначила високий рівень розвитку білоруської системи освіти, а також готовність Посольства посприяти в питаннях розвитку співробітництва між двома країнами в сфері освіти.

В якості пріоритетних напрямків взаємодії, на думку Посла, могли б бути організація стажувань і перепідготовки фахівців з числа громадян Республіки Гана в білоруських установах освіти, розвиток міжвузівського співробітництва, включаючи спільні наукові дослідження і обмін студентами. Також Посол підкреслила високий інтерес з  ганського боку до формування нормативно-правової бази двостороннього співробітництва в сфері освіти.

Білоруською стороною була озвучена зацікавленість у розвитку співробітництва з Республікою Гана в сфері освіти, прямої взаємодії між установами освіти, здійсненні підготовки кадрів за спеціальностями для потреб економіки Республіки Гана. Висловлено готовність забезпечити прийом громадян Республіки Гана для навчання за освітніми програмами вищої освіти першої, другої (магістратура) ступенів, а також аспірантури, в тому числі англійською мовою.

Пані Посол була також проінформована про можливості підготовки робітників і фахівців з середньою спеціальною і професійно-технічною освітою з числа громадян Республіки Гана в білоруських установах освіти.

Джерело інформації