Білорусь-Китай: успішне співробітництво

В міністерстві освіти Республіки Білорусь відбулася зустріч Міністра І.В.Карпенко з директором представництва корпорації «Хуавей» в Республіці Білорусь Ван Чень.

Сторони обговорили можливі напрямки подальшої співпраці. Серед них створення спільних науково-навчальних лабораторій, освітніх центрів на базі УВО, організація стажувань студентів і професорсько-викладацького складу, створення ІКТ-лабораторії корпорації «Хуавей» в споруджуваному Національному дитячому технопарку. Досягнуто домовленості про створення та її оновлення.

Під час зустрічі було відзначено, що співпраця корпорації «Хуавей» у Республіці Білорусь в сфері освіти засновано на успішних проектах:

У червні 2019 р укладений Меморандум про взаєморозуміння між ТОВ «Бел Хуавей Технолоджіс», Міністерством освіти і Міністерством зв’язку та інформатизації. У 16 закладах вищої освіти реалізується програма Хуавей для студентів «Насіння  майбутнього».

Проект «Насіння майбутнього» є найбільшою програмою Huawei з підготовки талановитих фахівців у сфері ІКТ. В рамках проекту компанія щороку відбирає від 10 до 15 найздібніших білоруських студентів, що спеціалізуються на ІКТ, і направляє їх на двотижневе стажування в Китай. За час навчання майбутні айтішники встигають познайомитися з культурою країни, побувати в штаб-квартирі Huawei і розібратися в нових технологіях компанії. За п’ять років існування проекту в Білорусі такий освітній тур здійснили понад 80 молодих фахівців.

За час співпраці організовано та проведено конкурс на знання інформаційно-комунікаційних технологій серед студентів УВО, задіяних в навчальних програмах Хуавей.

Міжнародний конкурс ІКТ проводиться в кілька етапів, і перший з них – обласний, який учасники проходять відразу після навчального семінару на базі білоруських університетів. Кращі 10 учасників проходять в 2-ій тур, і тоді їм надається безкоштовний доступ до онлайн-матеріалів і протягом 15 днів вони здають іспит для проходження у фінал.

Республіканський етап передбачає навчання 10 фіналістів у викладачів ІКТ-інституту в офісі компанії Huawei в Мінську. Трійці кращих конкурсантів випадає честь представляти нашу країну на міжнародному фіналі в Китаї.

Даний проект реалізується у межах програми з підготовки талановитої молоді у сфері ІКТ за підтримки Міністерства зв’язку та інформатизації Республіки Білорусь та Міністерства утворення Республіки Білорусь.

Нагородження переможців міжнародного конкурсу ІКТ відбулося 13 листопада 2020 року в БГУИР.П

Перемжці конкурсу отримали можливість пройти двотижневе стажування в штаб-квартирі компанії Huawei в м Шеньчжень.

На базі офісу представництва корпорації «Хуавей» у Республіці Білорусь пройшли навчання понад 1000 студентів Білорусі.

Джерело інформації