Блокчейн сприятиме регіональній інтеграції міжнародної освіти

Блокчейн  був запропонований як революційна технологія, що може знайти застосування у багатьох галузях – від фермерства до фармацевтики та створення сховищ цифрових даних для освіти. Тепер він  може стати важливим інструментом для академічної мобільності країн  АСЕАН (Асоціація країн Південно-Східної Азії).

Перевага блокчейну полягає у тому, що він ефективно усуває питання довіри до світової мережі, бо використовує технологію розподілених книг, у якій кожен зацікавлений учасник мережі має доступ для перегляду точно однакового набору даних. Такі дані,  додаючись до блокчейну, стають незмінними; запис неможливо підробити або змінити в односторонньому порядку.

У листопаді 2017 року до державного агентства Сингапуру Singapore Government Technology Agency  (GovTech) звернулася компанія Ngee Ann Polytechnic з проектом виготовлення цифрових сертифікатів з метою усунення кваліфікаційного шахрайства, що є серйозною проблемою для цілісності вищої освіти.

Виклик було прийнято, а у квітні 2019 року GovTech вже розпочала національне впровадження рішення під назвою OpenCerts у секторі освіти Сінгапуру.

OpenCerts – система з відкритим кодом для видачі та перевірки сертифікатів про освіту, побудованих на платформі блокчейну Ethereum. Ініціатива дає змогу навчальним закладам видавати своїм випускникам цифрові сертифікати, які можуть бути незалежно підтверджені роботодавцями та іншими провайдерами освітніх послуг.

За допомогою простого перетягування цифрового сертифіката на портал установи-видавця за лічені секунди можуть бути перевірені як сертифікат, так і ключові дані. Це усуває необхідність видавця сертифікату відповідати на запити зовнішньої верифікації та передає контроль над процесом в руки отримувача сертифікату.

На сьогоднішній день на випуск цифрових сертифікатів OpenCerts підписалися 16 навчальних закладів Сингапура, але існує потенціал для розширення рішень для вищих навчальних закладів у регіоні АСЕАН.

Джерело інформації