Ефіопія модернізує національну систему освіти за допомогою блокчейн-технологій

В рамках унікальної ініціативи, яка відкриває нові можливості використання технології блокчейн, компанія IOHK об’єднала зусилля з урядом Ефіопії для модернізації системи освіти в країні. Мета – надати викладачам та студентам цифрові кваліфікації, які можна перевірити за допомогою блокчейну.

Нова система допоможе органам державної влади Ефіопії не тільки ефективно боротися з шахрайством, але й збирати цінні дані про стан функціонування системи освіти. До того ж, використовуючи цифрові записи, роботодавці Ефіопії зможуть підбирати та наймати працівників з необхідними навичками та знаннями.

Ефіопський уряд забезпечуватиме викладачів та студентів планшетами та відкриє доступ до спеціальної Інтернет-послуги. Це, зокрема, дозволить студентам отримати постійний доступ до своїх цифрових освітніх записів, чим полегшить їм подання заявок на вступ до ЗВО та працевлаштування, а також користування соціальними та фінансовими послугами. Враховуючи, що більше 80% студентів Ефіопії проживають у сільській місцевості, дана подія стане історичним кроком вперед для освіти в країні.

Система Atala PRISM забезпечує децентралізоване рішення ідентифікації, яке дозволяє користувачам прозорим, приватним та безпечним чином зберігати свої персональні дані та взаємодіяти з організаціями. В рамках проекту Digital Ethiopia 2025 національна система ідентифікації на основі блокчейну відіграватиме ключову роль у цифровій трансформації країни. Загальною стратегією є трансформація країни шляхом поступової оцифровки таких галузей, як сільське господарство, промислове виробництво та туризм.

Впровадження технології блокчейн підкреслює її соціальну корисність, а також підкреслює обізнаність країни про роль, яку вона може відігравати у розвитку континенту. Географічне положення Ефіопії в оточенні різноманітних країн із складною політичною ситуацією зробило її особливо важливим гравцем у намаганні побудувати інноваційну сучасну Африку.

Джерело  інформації