Глобальна мобільність студентів відновиться через п’ять років

Експерти у галузі освіти передбачають, що мобільність міжнародних студентів оговтається від світової пандемії коронавірусу не раніше, ніж через п’ять років, оскільки криза поставить перед університетами «надзвичайний набір викликів».

Такий погляд Саймона Маргінсона, директора Centre for Global Higher Education – Центру глобальної вищої освіти, який він виклав на першій віртуальній ітерації щорічної конференції UUKi.

Оскільки у світі спостерігається економічний спад – втрата світового ВВП становить до 10 % – середній клас, який підтримував зростання міжнародної освіти, тимчасово скоротиться, припустив він.

Прогнозується, що фактори здоров’я, пов’язані з пандемією COVID-19, впливатимуть на цей сектор у наступні 12 місяців, а економічний спад призведе до “дуже довгого періоду відновлення”.

“Ми, як сектор, маємо дуже важку фінансову прірву”, – погодився віце-канцлер Університету Ексетера Стів Сміт. Він також заявив, що надійні прогнози щодо прийому міжнародних студентів і залучення викладачів на наступний рік неможливі.

Оглядачі погодилися, що зарахування на наступний навчальний рік буде виглядати інакше, університети розбираються в тому, як реально викладати програми та продавати їх на міжнародному рівні.

Маргінсон зазначив, що найбільше впливають на пандемію ринки, що розвиваються – Південна Азія, Індія, Пакистан, Бангладеш, Непал та Африка на південь від Сахари. “Конкурентні ефекти будуть більшими, ніж раніше”, – додав він. Крім того, заклади охорони здоров’я та репутація в країнах призначення освіти «стануть надзвичайно важливими».

Маргінсон також зазначив, що поштовх зрушенню мобільності студентів дадуть країни Східної Азії, де наслідки пандемії будуть подолані швидше, ніж у їх партнерів.

Джерело інформації