Інститут готує фахівців  для електроенергетичного і паливно-енергетичного комплексів, будівництва міських підземних споруд і охорони навколишнього середовища, які здатні розробляти, проектувати і експлуатувати енергетичні комплекси і системи, створювати сучасні системи екоенергетичного менеджменту, які працюють за сучасними енергозберігаючими технологіями.

Випускники Інституту  працюють на підприємствах і в організаціях різних галузей промисловості України, країн СНД, Азії, Європи і Америки: експертами з питань ефективного використання енергоресурсів, енергоаудиторами і інспекторами в енергетичному секторі, керівниками, провідними фахівцями структурних підрозділів на підприємствах і в організаціях електроенергетики ПЕК, провідними фахівцями гірничовидобувній промисловості, будівництва і експлуатації міських підземних споруд, в установах для проведення екологічного моніторингу, що надають консалтингові та інжинірингові послуги.

Директор інституту: д. т. н., професор Денисюк Сергій Петрович
Адреса: вул. Борщагівска, 115, корпус 22, кімната 315