КазНУ успішно просувається в QS

За підсумками предметного рейтингу «QS World University Ranking by Subject 2019» Казахський національний університет  ім. аль-Фарабі першим серед університетів країн СНД увійшов до групи 51-100 кращих вузів світу за фахом «Сучасне мовознавство», піднявшись відразу на 50 позицій. Всього в даний рейтинг увійшли шість спеціальностей провідного казахстанського вузу.

КазНУ значно поліпшив свої торішні показники в QS «WUR by Subject 2019». Вперше в групу 201-250 рейтингу увійшла спеціальність «Лінгвістика», в групу 251-300 – «Правознавство» та «Англійська мова та література». Крім того, спеціальність «Мистецтво та гуманітарні науки» зайняла 339 місце, а «Соціальні науки і менеджмент» 364-та.

Методологія рейтингу будується на основі чотирьох ключових показників: академічна репутація, репутація серед роботодавців, цитованість наукових статей і індекс Хірша. QS «WUR by Subject 2019» складено з урахуванням думки понад 83 тис. викладачів, 42 тис. роботодавців, а також даних взятих з бази даних «Elsevier Scopus».

В даному рейтингу були проранжовано більше 1200 університетів світу в п’яти предметних областях: «Природничі науки», «Соціальні науки», «Мистецтво та гуманітарні науки», «Наука про життя і медицина», «Технічні науки й інженерна справа».

Слід зазначити, що КазНУ, слідуючи курсом трансформації в дослідницький університет світового рівня, успішно просувається в світових рейтингах. Так, в 2018 році за результатами глобального рейтингу QS провідний казахстанський університет зайняв 220 місце в списку кращих вузів світу. З країн СНД в цю групу увійшли тільки МДУ ім. Ломоносова і КазНУ ім. аль-Фарабі.

Джерело інформації