Кількість англомовних освітніх програм за межами країн «великої четвірки» швидко зростає

Згідно зі звітом Британської Ради (British Council), кількість програм з викладанням англійською мовою зростає в геометричній прогресії: за межами країн «великої четвірки» (Австралія/Нова Зеландія, Велика Британія, США, Канада) в рамках повної вищої освіти викладається майже 28 000 програм.

У порівняні з початком 2017 року відзначається зростання на понад 77% кількості таких програм. Це свідчить, що майже кожна п’ята програма з викладанням англійською мовою пропонується за межами «великої четвірки».

Зростання кількості англомовних програм має «значні наслідки» для студентської мобільності на міжнародному рівні, оскільки потенційні студенти мають доступ до більшої кількості програм за більшою кількістю напрямів.

Програми, які викладаються за межами «великої четвірки», поширені здебільшого в Європі, однак дослідження показало, що це буде недовго. Бум англомовних бакалаврських програм спостерігався в Європі протягом десятиліття, що передувало 2017 року.

При цьому дані звіту свідчать про те, що більша частина зростання онлайн-освіти в усьому світі припаде на Азію, зокрема на Китайський регіон, який до кінця 20-х років випередить Європу за загальним розміром, а також на Східну Азію.

Південноафриканські університети сприяють зростанню кількості студентів у країнах Африки на південь від Сахари, але їхня кількість «залишається обмеженою». Найповільніше зростання спостерігається в Латинській Америці та Південній Азії, які все ще перебувають на «ранніх стадіях» розвитку англомовних освітніх програм.

Згідно зі звітом, в Китаї та країнах Африки на південь від Сахари з січня 2017 року «подвоїлась» кількість англомовних програм. Більшість програм, що пропонуються в неангломовних країнах, стосуються бізнесу, менеджменту, інженерії та технологій, а також соціальних наук, і складають 46% від усіх програм, що викладаються в цих неангломовних країнах. Більшість програм за межами «великої четвірки» пропонуються на рівні магістратури, водночас швидшими темпами зростає кількість бакалаврських програм – 85%.

Джерело інформації:  https://thepienews.com/news/77-growth-etps-outside-big-four-report/?utm_source=Bibblio