Міжнародним студентам, можливо, доведеться покинути США, якщо їхні університети перейдуть до онлайн-навчання

(ресурс) 
https://edition.cnn.com/2020/07/06/politics/international-college-students-ice-online-learning/index.html 

By Priscilla Alvarez and Catherine E. Shoichet, CNN 

(CNN) Міжнародні студенти, які здобувають вищу освіту в США (https://www.cnn.com/2020/07/01/us/yale-coronavirus-reopen/index.html), повинні будуть покинути країну або ризикувати депортацією, якщо їхні університети перейдуть на курси лише для Інтернету (https://www.cnn.com/2020/07/01/us/coronavirus-schools-reopening-wellness/index.html). 

Цей крок може вплинути на тисячі іноземних студентів, які приїжджають до США відвідувати університети або брати участь у навчальних програмах, а також позаакадемічні та професійно-технічні навчання. 

Університети по всій країні починають приймати рішення (https://www.cnn.com/2020/07/06/us/harvard-princeton-fall-semester-trnd/index.html) про перехід на онлайн-курси внаслідок пандемії коронавірусу. Наприклад, у Гарварді всі лекції з курсу будуть здійснюватися в Інтернеті, в тому числі для студентів, які проживають у кампусі. Для студентів-міжнародників це означає, що вони мають виїхати з США. 

“Існує стільки невизначеності. Це дуже засмучує”, – сказала 26-річна Валерія Мендіола, аспірантка Harvard’s Kennedy School of Government. “Якщо мені доведеться повернутися до Мексики, я зможу повернутися назад, але багато іноземних студентів просто не зможуть”. 

У випуску новин у понеділок (https://www.ice.gov/news/releases/sevp-modifies-temporary-exemptions-nonimmigrant-students-taking-online-courses-during) U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) зазначає, що студенти, які потрапляють під певні візи, “можуть не отримати повного завантаження через Інтернет і залишаються в США”, додавши: “Державний департамент США не видаватиме віз студентам, які навчаються у школах та / або за програмами, які є повністю онлайновими для осіннього семестру, а також митна та прикордонна охорона США не дозволяють цим студентам в’їжджати до США”. 

Агентство запропонувало студентам, які зараз навчаються в США, розглянути інші заходи, наприклад переведення в школи з особистим навчанням. Існує виняток для університетів, які використовують гібридну модель, таку як суміш онлайн-класів та індивідуальних занять. 

Бред Фарнсворт, віце-президент Американської ради з питань освіти, заявив, що це оголошення застало його та багатьох інших зненацька. 

“Ми думаємо, що це створить більше плутанини та більше невизначеності”, – сказав Фарнсворт, організація якого представляє близько 1800 коледжів та університетів. “Те, що ми сподівалися побачити, – це більше вдячності за всі різні можливі нюанси, які випробовують кампуси”. 

Фарнсворт сказав, що хвилює нове керівництво – це те, що станеться, якщо ситуація з громадським здоров’ям погіршиться восени, і університети, які пропонували особисті заняття, вважатимуть, що повинні перенести всі курси в Інтернет, щоб залишатися в безпеці. 

Вимоги щодо отримання візи для студентів завжди були суворими, і приїзд до США на відвідування онлайн-курсів заборонявся. 

“Це не якісь університети “польоту на одну ніч”, це не афери, це легітимні університети, які зазвичай мають індивідуальні навчальні програми не завдяки коронавірусу”, – сказала Тереза Кардінал Браун, директор з питань імміграції та транскордонної політики Bipartisan Policy Center. 

“Більш важливим питанням є те, що деякі з країн мають обмеження на поїздку, і студенти не можуть повернутися додому. І що їм тоді робити?” – додала вона. “Це загадка для багатьох студентів”. 

Президент Гарвардського університету Ларрі Баков заявив у своїй заяві в понеділок ввечері, що “ми глибоко стурбовані тим, що інструкція, видана сьогодні агенцією з питань імміграції та митного контролю США, нав’язує однобокий, однаковий для всіх, підхід до складної проблеми, що постає перед студентами-міжнародниками, особливо тими, хто бере участь в онлайн-програмах, мало варіантів окрім виїзду за межі країни чи трансферних шкіл”. 

Інструкція, продовжував Бакоу, “підриває продуманий підхід, який застосовується від імені студентів багатьма установами, включаючи Гарвард, планувати продовження академічних програм, врівноважуючи проблеми охорони здоров’я та безпеки, викликані глобальною пандемією”. 

“Ми будемо тісно співпрацювати з іншими коледжами та університетами по всій країні, щоб намітити шлях вперед”, – сказав він. 

Адміністрація Трампа здійснила цілу купу змін в імміграційній системі США, посилаючись на пандемію коронавірусу, що призвело до заборони іммігрантам приїжджати в країну. 

Минулого місяця Білий дім випустив імміграційну прокламацію (https://www.cnn.com/2020/06/25/politics/trump-immigration-executive-order/index.html), яка різко зменшила легальну імміграцію до США, спрямувавши сотні людей та підприємств до розуміння – чи будуть їхні плани на майбутнє зірвані. 

Повідомлення в понеділок, як і зміни, що передували йому, може подібним чином призвести до того, що багатьом іноземним студентам, які часто платять великі кошти за навчання, доведеться повертатися до рідної країни. 

Фарнсворт сказав, що він розглядає прокламацію як частину більш масштабної схеми кроків адміністрації, які “не встановили правильного тону”. 

“Це створить, я думаю, більше занепокоєння з боку міжнародних студентів. І тих, хто все ще думає про те, куди вони збираються поїхати восени, я думаю, це може підштовхнути у напрямку відвідування університету в іншій країні», – сказав він. 

Хоча студенти можуть мати можливість перевестись до коледжу чи університету, які пропонують особисті курси, може бути важко завдяки постійних проблем від коронавірусу. Деякі школи оголосили про плани повернути студентів, але скоротити семестри (https://www.cnn.com/2020/05/19/us/college-fall-semester-closings/index.html), а також скасувати майже всі особисті заняття протягом семестру.