Навчальним закладам США необхідна автономія щодо масок та мандатів на вакцинацію

Після року дистанційного навчання у 2021 р. вищі заклади освіти і коледжі Сполучених Штатів Америки будуть майже повністю переведені на особисте навчання, незважаючи на зростання кількості випадків захворювання штамом Дельта COVID-19.

Додатковий рік повного дистанційного навчання вбачається неприпустимим після «втраченого академічного року» і призведе до повернення студентів з неблагополучних країн назад та зменшить кількість вступників до коледжів і університетів.

Після повернення до особистого навчання та широкого розповсюдження вакцин керівники ЗВО сподіваються, що після падіння на 20% через пандемію та втрати у мільярди доларів за оплату за навчання, зарахування іноземних студентів відновиться. Поряд з цими сподіваннями виникає низка застережень, які значною мірою виходять з-під контролю адміністраторів навчальних закладів, першоджерелом яких є відома американський підстава: ідеологічна спрямованість.

Реакція з боку урядів штатів на пандемію різна. Уряди, очолювані республіканцями, підтримують відкритість бізнесу за рахунок здоров’я населення, тоді як демократичні штати вважають за краще стримувати економічну активність, намагаючись обмежити поширення COVID-19.

Різниця в політиці пов’язана із широким розповсюдженням вакцин. Ліберальні уряди в таких штатах, як Каліфорнія та Нью-Йорк, а також федеральні установи при президенті Джо Байдені широко впроваджують вакцинування для працівників та студентів. Тим часом консервативні штати часто дотримуються протилежного підходу, забороняючи як вакцини, так і маски для працівників або студентів.

Деякі штати, які зараховують величезну кількість іноземних студентів, зокрема Пенсильванія та Мічиган (в обидвох губернатори члени Демократичної партії, а законодавчі органи підконтрольні республіканцям), не вводячи заборони на мандати для вакцин, вирішили не проводити загальнодержавну чи загальносистемну політику щодо вищої освіти.

З 10 штатів, які приймають іноземних студентів, шість  або не запровадили правила загальнодержавної політики щодо вакцин для вищих навчальних закладів, або повністю заборонили мандат на вакцинацію. У 2019-20 навчальному році ці шість штатів прийняли понад 268 000 іноземних студентів – трохи менше чверті всіх іноземних студентів у США у зазначеному навчальному році.

Залишається побачити, як ці відмінності в політиці вплинуть на кількість абітурієнтів з числа іноземців. Це дуже важливо з урахуванням того, що установи часто використовують  доходи від навчання іноземних студентів для фінансування стипендій для місцевих студентів із низьким рівнем доходу. Інститути також стануть менш різноманітними та міжнародними – це, напевно, важливіше, ніж будь-коли, в епоху наростаючого в США ізоліціоналізму.

Відмовившись від політичних стимулів, керівникам штатів було б розумно дозволити автономію для установ. У більшості країн питання вакцинації та наявність маски не настільки суперечливі, як у США, де вагання щодо вакцинації є більш поширеним і більш ідеологізованим, ніж в інших державах.

Звичайно, на даному етапі будь-яке відхилення від політики є надзвичайно небажаним. Однак існують ризики для життя і настав час керівникам припинити займатися у цьому питанні політикою та дозволити установам самостійно визначати політику у власних кампусах.

Джерело інформації: https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20210826085245558