Невизначеність з Brexit шкодить британським вченим

Провідні вчені країни висловлюють сумніви щодо спроможності уряду Великобританії отримати великі пакети фінансування наукових досліджень від ЄС.

Вони попередили, що невпевненість щодо майбутнього доступу Великобританії до фінансування досліджень Європейського Союзу вже зараз різко підриває заявки на гранти та змушує науковців шукати роботи за кордоном.

Вчені, які працюють в британських університетах, втратять доступ до нового фінансування в рамках існуючої програми Horizon 2020 – включаючи престижні гранти Європейської ради з наукових досліджень – не дивлячись на те, що питання про Brexit ще не вирішено. Затримки з  відкликанням угоди можуть залишити Великобританію поза межами нової програми – Horizon Europe, яка стартує у 2021 році, і британські дослідники не отримають фінансової підтримки.

Людовік Хаймен, який працював над дослідницьким проектом CGHE, присвяченим Brexit, зазначив, що європейські університети продовжуватимуть «робити те саме, що ми робимо зараз, але вони зможуть виконати всі обсяги робіт і без нас».

Джерело інформації