Перша лабораторія ШІ у Вітебськом держуніверситеті

Перша в області лабораторія штучного інтелекту, створена на базі факультету математики та інформаційних технологій Вітебського державного університету ім. П.М. Машерова спільно з резидентом Парку високих технологій ТОВ «Лаціт», буде вирішувати виробничі завдання.

Вона забезпечена 14 комп’ютерами, які оснащені високопродуктивними відеоадаптерами і мережевим обладнанням, що дозволить максимально наблизити навчальний процес до вимог високотехнологічного сучасного виробництва.

На базі лабораторії викладачі факультету проводитимуть заняття зі спеціальних дисциплін. Серед них – алгоритми і структури даних, методи штучного інтелекту, комп’ютерні мережі, розпізнавання образів, кластерний аналіз, математична статистика.

Співробітники IT-компанії організують факультативні навчальні курси для всіх бажаючих з Вітебської області за додатковими питаннями програмування, обробки і аналізу даних, побудови ефективних алгоритмів розпізнавання образів і управління обладнанням. Вперше у Вітебську організовують курс “Штучний інтелект”. У числі вирішуваних завдань розробка систем прийняття рішення для управління автоматичними навантажувачами на складах, аналіз великих обсягів даних з датчиків виробничих ліній в реальному часі, використання комп’ютерного зору для управління промисловими роботами.

Джерело інформації