Понад 400 університетів США вимагають щеплення проти Covid-19. Загроза існування підроблених карток вакцинації хвилює студентів та експертів

Студенти з Університету Північної Кароліни в Чепель Хіллі (University of North Carolina – Chapel Hill), заняття в якому розпочались 18 серпня ц.р., надають адміністрації ЗВО свої дані щодо статусу вакцинації проти Covid‑19, а ті, що відмовляються від щеплень або вирішили не розголошувати свій статус вакцинації, для перебування у кампусі повинні щотижня проходити обстеження на коронавірус.

У бесіді з Бенджаміном Мейєрсом (професором глобальної політики охорони здоров’я в UNC-Chapel Hill) студенти заявили, що деякі з них купують підроблені картки про вакцинацію і пояснили, що це можна легко зробити. У свою чергу, прес-секретар університету UNC-Chapel Hill заявив, що вони не виявили жодного випадку, коли студенти завантажували підроблені картки. При цьому, він не відповів на запитання, як на фотографіях в інформаційних базах університет розрізняє справжні картки від підробних.

За даними Федеральної торгової комісії, картки не були розроблені як довгостроковий доказ вакцинації від Covid і їх можна легко підробити, що  карається штрафом та ув’язнення до п’яти років.

Водночас оскільки протягом наступних кількох тижнів тисячі студентів  повернулись до особистого навчання, виявлення підроблених карток за допомогою фотографій на онлайн-порталах стала проблемою для адміністраторів університетів.

Понад 400 коледжів та університетів у США вимагають від студентів перед поверненням до кампусу щеплення, а деякі дозволять отримати щеплення до певної дати.

Результатом наявності у студентів підроблених карток є те, що невакциновані та неперевірені, перебуваючи в студентському середовищі, можуть поширювати вірус.

Джерело інформації: https://edition.cnn.com/2021/08/08/us/university-vaccine-mandates-fake-vaccine-cards-trnd/index.html