Попит на міжнародну освіту в Африці залишається досить високим

Інститут міжнародної освіти та Міжнародний інститут з питань кар’єри та консультування коледжів, відомий як ІС3-інститут (США), провели спільне дослідження “Потоки міжнародної студентської мобільності та реалії COVID-19” – “International Student Mobility Flows and COVID-19 Realities“, в якому було зроблено висновок, що, незважаючи на глобальні обмеження на поїздки, суворі правила оформлення віз та жорстку політики в галузі охорони здоров’я, що впроваджувалася протягом більшої частини минулого року, зараз уряди багатьох країн  заохочують університети залучати іноземних студентів.

Це дає великі можливості рекрутерам університетів, які хочуть скористатися бажанням африканських студентів навчатися далеко від дому.

В контексті Африки з початку спалаху пандемії зовнішня мобільність африканських студентів знизилася, але кількість студентів, які вже навчалися за межами своїх країн, залишалася стабільною.

Хоча очікується, що кількість африканських студентів, які прагнуть здобути вищу освіту за кордоном, значно скоротиться в деяких приймаючих країнах, таких як Китай, Австралія та Японія, інші країни, ймовірно, скористаються їхніми  втратами.

За словами автора доповіді доктора Ліа Мейсон, – США, Великобританія та Канада, ймовірно, виграють, оскільки послабили обмеження на поїздки, щоб дозволити іноземним студентам повторно в’їхати до країн з метою навчання; крім того університети повернулися до очної форми навчання.

Франція, ще одне популярне місце для студентів з Африки на південь від Сахари та Північної Африки, також, ймовірно, виграє в новому навчальному році, оскільки уряд Франції має політичну волю приймати іноземних студентів.

Джерело інформації