Потоки китайських студентів сповільнюються

Згідно з новим звітом Rethink China: The end of the affair («Переосмислення Китаю: кінець справі») від консалтингової компанії  Education Rethink, кількість китайських студентів, які навчаються в чотирьох ключових країнах – США, Великобританії, Канаді та Австралії, суттєво зменшується і незабаром для цих країн настане передбачуваний кінець китайського студентського буму. Але якщо Канада та Австралія диверсифікують своїх міжнародних студентів, то США та Великобританія все ще продовжують надто сильно покладатися на Китай.

Основна причина зазначеної тенденції – поява менш дорогих навчальних напрямків в Азії та Європі, які пропонують те, що сприймається як краща цінність і приємніше середовище. Також відзначається все більш вагома роль геополітичних питань у міжнародній вищій освіті .

Геополітична напруженість продовжується, вона змусила китайських студентів відчувати себе менш привітно в таких країнах, як США та Великобританія. Крім того, “ослаблення національної валюти, можливо, призвело до того, що китайські сім’ї стають більш бережливими”.

Такі різноманітні ринки, як Японія, Південна Корея, Німеччина та Нідерланди,  пропонуючи більш доступні варіанти навчання, найчастіше ближчі до місць походження студентів,  претендують на вагому частку ринку за рахунок традиційних приймаючих країн.

Університети США, Великобританії, Канади та Австралії потребуватимуть серйозного стратегічного переосмислення: змагання за частку китайського ринку шляхом вдосконалення тактики підбору та маркетингу, а також вихід на нові ринки з високим зростанням пропозицій.

Джерело інформації