Результат дружби і двостороннього співробітництва Білорусі та Туреччини

З нагоди завершення дипломатичної місії Посла Турецької Республіки в Республіці Білорусь пані Нілвани Кезбан Дарами відбулася зустріч з Міністром освіти Республіки Білорусь Карпенко І.В.

Під час зустрічі І.В. Карпенко відзначив великий внесок пані Нілвани Кезбан Дарами і Посольства Турецької Республіки в Республіці Білорусь в розвиток білорусько-турецьких відносин у сфері освіти. Реалізовано ряд спільних проектів і заходів: підписано міжурядову угоду про співробітництво в сфері освіти; відбувся візит до Республіки Білорусь делегації ректорів турецьких установ вищої освіти на чолі з головою Ради з вищої освіти Турецької Республіки паном Йектóй Сарачем. В рамках цього візиту проведено перший Форум установ вищої освіти Республіки Білорусь і Турецької Республіки, підписана двостороння програма розвитку співробітництва в сфері вищої освіти на 2020-2021 роки, здійснювалися академічні обміни, в тому числі в рамках турецької державної стипендіальної програми “Mevlana”.

Пані Нілвана Кезбан Дарама подякувала Міністру за успішну і плідну співпрацю і висловила надію на продовження динаміки двосторонніх відносин в сфері освіти.

Сторони націлені на довгострокове співробітництво щодо зміцнення і розширення ділових і професійних контактів між установами освіти двох країн.

На сьогоднішній день діє 52 прямих міжуніверситетських договорів (в I-III кварталах 2019 р підписано 5 угод), відповідно до яких здійснюються освітні і наукові обміни, візити представників установ освіти, створюються спільні освітні програми, забезпечується інформаційний обмін з актуальних напрямів освітньої, наукової та інноваційної діяльності.

Наприкінці зустрічі сторони висловилися за продовження реалізації конкретних спільних планів у сфері освіти і обмінялися пам’ятними подарунками.

Джерело інформації