Результати QS рейтингу університетів аналізуються на саміті EduData

На сайті он-лайн саміту EduData Summit представлені попередній аналіз результатів Світового рейтингу університетів QS. Цей комплекс заходів став платформою для обговорення практик та обміну досвідом з міждисциплінарних досліджень у сферах великих даних, аналітики прогнозів і навчання та власне освіти як ученими, стратегами, так і директорами та фахівцями з інформаційних технологій і служб даних.

У вже поданих на сайті саміту https://edudatasummit.com/edudata-summit-series/ презентаціях мова йде про методологію та філософію ранжування; про аналіз попередніх результатів світового рейтингу університетів 2021 р. та про вплив наукометричних даних на порівняльний аналіз діяльності закладів вищої освіти в дослідженні цілей стійкого розвитку.

Там же оголошено про наступні сесії саміту: 16 червня – семінар і консультації з обміну досвідом як скористатися даними для удосконалення діяльності університетів та способи збору таких даних; 25 червня – презентація хмарного середовища для навчання та проведення прикладного статистичного дослідження на основі мови програмування R у сфері освіти.

У Світовому рейтингу університетів QS-2021 КПІ ім. Ігоря Сікорського продовжив займати позицію в групі 701-750, як й минулого року, такий саме результат показав Сумський державний університет (ЗВО групуються у пів сотні через незначну різницю в балах). Випередили Харківський національний університет імені В. Каразіна, який посів 477 місце, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, який перебуває у проміжку 601-650, Харківський політехнічний інститут увійшов у 651-700. Залишилася позаду Львівська політехніка, що потрапила в групу 801-1000 місць. Флагманом залишається Массачусетський технологічний інститут (США), за ним йдуть Стенфордський та Харвардський університети.

Докладніше на сайті рейтингу:

https://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2021