Швейцарські університети розглядають можливість обмеження кількості іноземних студентів

Два федеральні технологічні інститути Швейцарії розглядають можливість обмеження набору іноземних студентів і зміни критеріїв вступу. Студенти з-за кордону незабаром можуть бути зобов’язані набрати певну кількість балів, щоб мати право на зарахування.

Як інформує NZZ am Sonntag, ETH Цюріх і Швейцарський федеральний технологічний інститут Лозанни (EPFL) є установами, які розглядають можливість обмеження набору іноземних студентів. Планується переглянути критерії прийому для іноземних студентів.

Окрім дискусії щодо обмеження чи не обмеження кількості іноземних студентів, також може бути схвалене підвищення плати за навчання.

Університетські дані свідчать про те, що з 2007 року кількість студентів у ETH Цюріх зросла на 83 відсотки, а кількість персоналу зросла на 46 відсотків, кількість професорів – на 43 відсотки. Понад 24 500 студентів навчається із 120 країн світу. Серед студентів близько третини – жінки.

З іншого боку, загальна кількість студентів у EPFL Лозанни  становить 11 640 студентів, з них 7 230 іноземні студенти.

Федеральне статистичне управління Швейцарії (FS0) стверджує, що з 2000 року кількість студентів у закладах вищоїх освіти Швейцарії зросла більш ніж удвічі.

Джерело інформації: http://www.euroosvita.net/index.php/?category=1&id=7793