США: вектор фінансування науки спрямовується в напрямку штучного інтелекту

Адміністрація Трампа підштовхує Конгрес до серйозної зміни пріоритетів США в сторону фінансування розвитку новітніх комп’ютерних систем, заявивши, що вона рішуче тримає країну в розвитку галузей, які мають критичний вплив на економіку та безпеку.

У своєму бюджетному плані на 2021 фінансовий рік адміністрація президента пропонує  протягом двох років удвічі збільшити федеральні витрати на штучний інтелект – до майже 2 мільярдів доларів та на квантову інформатику до 860 мільйонів доларів.

У той же час, Білий дім просить законодавців зменшити загальні федеральні витрати на наукові дослідження та розробки на 9 %  в цілому від рівнів поточного року, з глибоким скороченням у певних сферах, включаючи наукову освіту та дослідження, пов’язані з енергетикою та довкіллям.

Чиновники адміністрації пояснили стратегію пріоритетним напрямком досліджень із найбільш далекосяжним потенціалом. “Вони в основному перетинаються з усіма галузями науки і техніки”, – сказав головний радник Білого дому Кельвін Дрогемейер із питань штучного інтелекту та квантової інформатики.

Джерело інформації