Стажування в Китаї: враження “з перших рук”

Студентка навчально-наукового Інституту телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського Наталія Гвоздецька в складі міжнародної делегації брала участь у стажуванні, організованому компанією Huawei згідно програми Seeds for the Future“.  Пропонуємо читачам враження учасниці стажування від поїздки до Китаю.

У період із 21 жовтня по 4 листопада 2017 року я брала участь у програмі закордонного стажування Seeds for the Future, організованій компанією Huawei. У рамках програми 10 кращих студентів із 9 вишів України відвідали Китай, отримавши незабутні враження, ознайомившись із найстародавнішою культурою світу та найновітнішими технологіями сучасності.

Програма тривала 2 тижні. Під час першого тижня група наших студентів побувала у Пекіні, підкорила Велику Китайську стіну та спробувала себе у вивченні китайської мови, живопису та каліграфії у Пекінському університеті мови та  культури (Beijing Language and Culture University):

Другий тиждень поїздки ми провели у Шеньчжені – це нове, високотехнологічне місто, що буквально за 20 років виросло із звичайного рибальського селища.

У Шеньчжені студенти отримали можливість прослухати курс лекцій від провідних спеціалістів компанії Хуавей, що включав тематики: «Історія розвитку телекомунікаційних мереж», «Основи функціонування систем мобільного зв’язку», «Основи функціонування систем фіксованого зв’язку», «Економічна складова організації телекомунікаційних систем», «Технології 5 покоління мобільного зв’язку. Cloud технології».

Окрім лекцій, ми отримали чудову можливість попрацювати із Інформаційно-комунікаційними технологіями «наживо». Кожен  студент спробував налаштувати базову станцію мобільного зв’язку 4 покоління (eNodeB), провести тестування її роботи, самостійно виявити та виправити помилки конфігурації. Тож тепер Україна точно готова до впровадження 4G: у розгортанні обладнання зможуть допомогти наші студенти!

Нам також вдалось відвідати виставковий центр компанії Хуавей, де представлені найновіші розробки компанії у сферах Smart City, Internet of Things, Cloud Technologies.

Разом із українською групою, у програмі брали участь студенти із Філіппін та Конго. Завдяки цьому, ми кожен із нас отримав унікальну можливість поспілкуватись та відчути культуру не тільки Китаю, а й інших далеких країн світу.

Увесь обсяг позитивних вражень від поїздки важко передати словами! Отримавши безцінний досвід та заряд позитиву кожен з нас, учасників програми Seeds for the Future 2017, повернувся в Україну з готовністю впроваджувати на Батьківщині освоєні технології.