Студентка КПІ публікується в журналі NATURE

КПІ ім. Ігоря Сікорського пишається своїми вихованцями, які стають науковцями та зміцнюють репутацію Alma Mater на світовому рівні! Ми раді, що наші студенти знаходять нові можливості реалізувати власний потенціал. І часто ми навіть не підозрюємо, на що готова сучасна молодь. 

Заголовком до даної новини могла би бути фраза “Як красуні з КПІ підкорюють наукові вершини”. Так, це про Ярину Мамчур. Чи могли б ви собі подумати, що ця тендітна дівчинка – активна  та старанна студентка Фізико-технічного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського, який очолює проф. Олексій Миколайович Новіков (http://ipt.kpi.ua), вже досвідчений науковець та співавторка статті “Надвисокі Q-резонанси в плазмонічних метаповерхнях” у всесвітньо відомому журналі  https://www.nature.com/articles/s41467-021-21196-2. А скільки ще планів на майбутнє знаходиться в цій освіченій голівці! 

Ми хочемо привітати дівчину з публікацією власного дослідження в науковому журналі Nature Communications. Це  міжнародний журнал, в якому у відкритому доступі поширюються цікаві та цінні дослідження. Ресурс існує з 2010 року та став платформою для демонстрації провідних наукових здобутків з усіх куточків світу. За кожною науковою статтею стоїть кропітка праця науково-дослідницького колективу. А оприлюднена стаття у журналі зі світовим ім’ям – це велике досягнення для науковця будь-якого рівня, і молодого аспіранта, і для досвідченого професора.

Публікація статті – це можливість донести результати дослідження до певної аудиторії, здійснити широку наукову дискусію на хвилюючу для наукового колективу тему. Якщо нема публікації – нема результату дослідження, який би можна було перевірити та використовувати в подальших пошуках.

Оскільки Nature – журнали для широкої аудиторії, їх читають як науковці з різних дисциплін, так й просто зацікавлені останніми науковими досягненнями. Тому перед редакційною колегією стоїть відповідальне завдання відібрати для оприлюднення лише проривні дослідницькі роботи.  Отже, авторам необхідно створити видатний  науково-інформаційний твір, який би продемонстрував глибину та важливість їх дослідження та одночасно міг би пояснити наукову проблему фахівцю не самої високої кваліфікації. Найважливіше – розкрити зміст саме наукової ніші та показати її новизну.

Ми дуже пишаємось, що наша студентка досягла такого високого рівня в науково-дослідницькій роботі. Спостерігаючи за діяльністю наших студентів та їхніми успіхами, вкотре переконуємось в талановитості студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Для здійснення наукового пошуку в університеті окрім досвідчених науковців-наставників є дуже цінний ресурс – бібліотека. Її працівники завжди готові допомогти здійснити дослідження та оприлюднити його результати https://www.library.kpi.ua/research/