Травень 2023 р. – СНД

ОГЛЯД
ринку освітніх послуг країн СНД
Т
равень 2023 р. 

РЕСПУБЛІКА КАЗАХСТАН

 1. У КазНУ відкриється філія університету КНР

В рамках державного візиту Глави держави Республіки Казахстан до Китайської Народної Республіки підписано угоду про відкриття в КазНУ філії Північно-Західного політехнічного університету, одного з провідних китайських вишів технічного спрямування.

 На зустрічі за участю президентів двох країн Голова Правління – ректор Казахського національного університету імені аль-Фарабі і Надзвичайний і Повноважний Посол КНР у Казахстані Чжан Сяо підписали угоду про співпрацю та відкриття філії.

Мета відкриття філії – проведення спільних наукових досліджень, підготовка студентів та обмін викладачами.

У філії, що відкриється в КазНУ, навчатимуться студенти з Казахстану та Центральної Азії. У філії будуть реалізовуватися освітні програми бакалаврату та магістратури за технічними напрямами: інженерна справа, електронна наука і технологія, ІТ тощо. Після закінчення навчання випускникам видаватимуть дипломи двох університетів.

Також у рамках угоди здійснюватиметься обмін викладачами, планується створення спільних наукових лабораторій.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/37540/%

 1. Наукова співпраця з Індією зміцнюється

Делегація Бомбейського технологічного інституту Індії відвідала з робочим візитом Казахський національний університет ім. аль-Фарабі. На зустрічі було розглянуто поточні проєкти та обговорено питання стратегічного партнерства.

За підсумками двосторонньої зустрічі досягнуто домовленості про реалізацію спільних науково-дослідних проєктів у галузі ІТ. Сторони обговорили питання відкриття центру прикладного програмного забезпечення та ресурсоємних обчислювальних напрямів. Також планується відкрити дві лабораторії – з обчислювальної інженерії, машинного інтелекту і даних про науку.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/37518/

 1. Farabi Business School розширює ділові контакти з Dubai Academic City

Представники керівництва Farabi Business School при КазНУ ім. аль-Фарабі відвідали Dubai International Academic City в Об’єднаних Арабських Еміратах, обговоривши на зустрічі перспективи взаємовигідного співробітництва.

У Dubai Academic City відбулася ділова зустріч керівників Farabi Business School з представниками міжнародних освітніх установами – SP Jain School of Global Management і Hult International Business School – з метою подальшого поліпшення програм навчання та розширення глобальних партнерських відносин.

Сторони обговорили можливості співпраці в галузі обміну студентами, спільних дослідницьких програм навчання, наголосивши на важливості міжнародної освіти та відповідності стандартам економіки, що швидко змінюється.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/37499/

 1. Студенти Назарбаєв Університету (NU) навчатимуться за обміном у великих університетах Китаю та Малайзії

У рамках форуму Альянсу азіатських університетів, що проходить наразі в столиці, в Назарбаєв Університеті підписали одразу 2 договори про взаємодію – Меморандум про співпрацю з Університетом Малайя, і “Договір про обмін студентами” з Університетом Цінхуа.

Сторони домовилися співпрацювати в дослідницькій діяльності та розширювати академічну мобільність.

Джерело інформації:  https://nu.edu.kz/ru/news/studenty-nu-budut-uchit-sya-po-obmenu-v-krupnykh-universitetakh-kitaya-i-malaizii

 1. Назарбаєв Університет встановив співпрацю з компаніями Alstom і AirLiquid

Під час 15-го засідання Казахстансько-французької міжурядової економічної комісії відбулося підписання меморандумів про співпрацю з французькими компаніями Alstom і AirLiquid.

Підписання документів відбулося в рамках реалізації спільної заяви співробітництва листопада 2022 року. Назарбаєв Університет, Університет Лотарингії і три французькі компанії Total Energies, Alstom, Air Liquide підписали Спільну заяву про співробітництво 29 листопада 2022 року в рамках бізнес-форуму в Парижі за участю Глав держав Казахстану і Франції в рамках офіційного візиту до Франції Президента Казахстану.

Сторони домовилися про створення Центру технологічної переваги в Назарбаєв Університеті. Тристороння заява відкриває можливість для обміну студентами інженерних і геологічних спеціальностей.

У рамках підписаних документів студенти матимуть можливість проходити виробниче або дослідницьке стажування на базі французьких компаній, представлених на ринку Казахстану. Стажування в компаніях спрямовані не тільки на отримання студентами практичного досвіду, а й на створення умов для можливого працевлаштування в цих компаніях. Такі заходи дадуть змогу підготувати і локалізувати кваліфіковані кадри в Казахстані.

Джерело інформації: https://nu.edu.kz/ru/news/nu-ustanavil-sotrudnichestvo-s-kompaniyami-alstom-i-airliquid

 1. КазНУ встановив партнерство з провідними вишами Китаю

Під час державного візиту до КНР Президент Казахстану відкрив Генеральне консульство Казахстану в місті Сіань.

 Після офіційного заходу Голова Правління – Ректор КазНУ ім. аль-Фарабі підписав меморандум про співпрацю з провідними вишами Китаю.

Очільник КазНУ зустрічався з канцлером китайського нафтового університету, генеральним директором Сіньцзянського інституту екології та географії при Академії наук КНР, віце-президентом Шеньчженьського університету та уклав угоди, що

У рамках угоди сторони здійснюватимуть обмін науковими публікаціями, інформацією, викладачами та науковцями, студентами, а також проводитимуть конференції та спільні дослідження.

З метою подальшої активізації роботи в рамках партнерства КазНУ і Сіньцзянський інститут екології та географії спільно відкриють спеціальну лабораторію. У цій лабораторії проводитимуться різні аналітичні дослідження з використанням даних, отриманих на основі геоінформаційних систем і космічних зображень. Ця робота допоможе запобігти загрозам у таких сферах, як сільське господарство, надзвичайні ситуації, зміна клімату, екологія.

Спільно з Шеньчженським університетом у рамках угоди КазНУ працюватиме в галузі медицини та біотехнологіїта та спільно з китайським нафтовим університетом у рамках меморандуму здійснюватиме обмін студентами, підготовку кваліфікованих фахівців, науково-дослідну роботу, реалізовуватиме програму дводипломної освіти.

Джерело інформації: https://www.kaznu.kz/ru/3/news/one/37574/

РЕСПУБЛІКА ГРУЗІЯ

 1. Зустріч з представником Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) 

Міністр освіти і науки Грузії провів зустріч з представником Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) Ніком Бересфордом та обговорив шляхи реалізації спільних проектів у сфері освіти і науки та можливості поглиблення існуючої співпраці.

Міністр освіти і науки Грузії подякував Ніку Бересфорду за багаторічне партнерство та зазначив, що за підтримки Програми розвитку ООН реалізується низка важливих проектів.

Крім того, під час зустрічі міністр приділив особливу увагу важливості професійної освіти та підтримці розвитку людського капіталу в Грузії.

Представник Програми розвитку ООН, зі свого боку, пообіцяв підтримку міністру у розвитку професійно-технічної освіти та висловив готовність реалізовувати спільні проекти у цьому напрямку та поглиблювати співпрацю з міністерством.

Джерело інформації: https://www.mes.gov.ge/content.php?id=13416&lang=eng

РЕСПУБЛІКА ВІРМЕНІЯ

 1. Участь у 6-му засіданні вірмено-чеської міжурядової комісії

Заступник міністра освіти, науки, культури і спорту РВ у столиці Чехії Празі взяв участь у черговому, 6-му засіданні вірмено-чеської міжурядової комісії.

У рамках засідання, серед інших питань економічного співробітництва, було обговорено також перспективи розвитку зв’язків у сферах освіти, науки, культури, спорту, молоді.

Сторони торкнулися програм зміцнення зв’язків між вищими навчальними закладами двох країн, обміну студентами та викладачами, надання міждержавних стипендій та досягнуто домовленості інформувати один одного про найважливіші міжнародні фестивалі, конференції та семінари, пов’язані з наукою, технологіями та інноваціями. Обговорено питання створення центру креативних технологій “Тумо” в Чехії.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/16426

 1. Зустріч з новопризначеним послом Індії в Республіці Вірменія

Міністр освіти, науки, культури і спорту РВ прийняла новопризначеного посла Індії в РВ Нілакші Саха Сінху.

Міністр ОНКС привітала посла з призначенням і побажала плідної роботи на благо розвитку вірмено-індійських дружніх зв’язків. Жанна Андреасян висловила впевненість, що новопризначений посол зробить свій внесок у зміцнення і поглиблення відносин між Вірменією та Індією.

“У нас дуже хороший досвід співпраці. Впевнена, що з вашим призначенням ця співпраця поглибиться за всіма напрямами, що, дійсно, дуже важливо. Ми раді, що в наших вишах навчаються понад 2800 громадян Індії. Я думаю, що це число може значно зрости. ми будемо тільки раді можливості розвитку міжвузівського співробітництва”, – сказала міністр ОНКС.

Жанна Андреасян запропонувала розглянути поглиблення співробітництва в галузі медичної освіти, інформаційних технологій, обговоривши також можливість реалізації програм обміну студентами, дослідниками та викладачами, спільних освітніх ініціатив. Міністр також повідомила, що торік було затверджено “Державну програму розвитку освіти РВ до 2030 року”, яка має стратегічне значення. Вона презентувала намічені цілі, зокрема, виокремивши проєкт академічного міста, що забезпечує нові перспективи співпраці у сфері вищої освіти.

Джерело інформації: https://escs.am/ru/news/16469

РЕСРУБЛІКА ТУРКМЕНІСТАН

 1. Інститут міжнародних відносин МЗС Туркменістану та Японський університет Сока обговорили розвиток співпраці

В університеті Сока в Японії відбулася зустріч посла Туркменістану і ректора Інституту міжнародних відносин МЗС Туркменістану, який прибув до Токіо з візитом, з професорсько-викладацьким складом вишу.

З японської сторони у зустрічі взяли участь ректор Японського Університету Сока, професорський склад, студенти та співробітники туркменського зовнішньополітичного відомства.

Сторони обговорили різні питання, включно з проведенням спільних онлайн-лекцій, семінарів і конференцій, обміном делегаціями та науковими публікаціями, висловили зацікавленість у розширенні можливостей для студентів і професорів у галузі освіти та досліджень.

Особливу увагу було приділено підписанню меморандуму про взаємну співпрацю між університетами та обміну делегаціями.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/61124/imo-mid-turkmenistana-i-yaponskii-universitet-soka-obsudili-razvitie-sotrudnichestva

 1. Участь у Всесвітньому форумі EWF у Лондоні

Міністр освіти Туркменістану взяла участь у Всесвітньому форумі EWF у Лондоні

Всесвітній форум з освіти – найбільший захід, який збирає на одному майданчику міністрів освіти з усього світу. Цього року в його роботі взяло участь понад 100 міністрів освіти.

Форум тривав три дні, протягом яких учасники ознайомилися з сучасними рішеннями в галузі педагогіки та розвитку навичок від провідних експертів у сфері освіти. При цьому багато сесій з питань обговорення загальних і специфічних проблем проводилися самими міністрами освіти.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/61642/ministr-obrazovaniya-turkmenistana-prinyala-uchastie-vo-vsemirnom-forume-ewf-v-londone

 1. Зустріч Посла Туркменістану в Пакистані з ректором Національного університету сучасних мов NUML

Днями посол Туркменістану в Пакистані Ата зустрівся з ректором Національного університету сучасних мов (NUML).

Під час зустрічі сторони обговорили потенціал співробітництва в галузі науки і освіти між Туркменістаном і Університетом NUM та погодилися з необхідністю налагодження співпраці та організації спільних заходів між вищими навчальними закладами Туркменістану і Пакистану.

Джерело інформації: https://turkmenportal.com/blog/61724/posol-turkmenistana-v-pakistane-vstretilsya-s-rektorom-universiteta-numl

РЕСПУБЛІКА АЗЕРБАЙДЖАН

 1. Участь делегації Міністерства науки і освіти Азербайджану на Всесвітньому форумі з освіти у Лондоні

У рамках форуму обговорювались основні труднощі та виклики, що стоять перед світовою освітою, і шляхи їх вирішення. На форумі також будуть розглядались  питання взаєморозуміння між процесом навчання, людьми, установами та системами освіти.

На сесіях обговорювали політику, спрямовану на розвиток знань, навичок, поглядів і цінностей, важливість лідерства та технологічної підтримки для ключових освітніх цілей.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19862-1

 1. Зустріч з головою Представництва ЮНІСЕФ в Азербайджані

Міністр науки і освіти Азербайджану зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Азербайджані..

На зустрічі відбувся обмін думками щодо поточного стану співробітництва у сфері освіти та можливих перспектив співпраці між Азербайджаном і Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19945-1

 1. БДУ та Єврейський університет підписали угоду про програму подвійного диплома

Бакинський державний університет (БДУ) і Єврейський університет в Єрусалимі (HUJI) підписали угоду про співпрацю за програмою подвійного диплома і проведення спільних досліджень.

Ректор БДУ зазначив, що програма подвійних дипломів стане початком нової ери великих наукових досягнень і міжнародного співробітництва для обох університетів. Завдяки співпраці студенти БДУ працюватимуть безпосередньо з відомими ізраїльськими професорами та фахівцями. На додаток до розширення академічного досвіду студентів зазначена програма також створить нові можливості для культурного обміну та міжнародного спілкування.

Джерело інформації: https://edu.gov.az/ru/news-and-updates/19958-1