Три десятиліття білорусько-китайських відносин

На базі Республіканського інституту китаєзнавства імені Конфуція Білоруського державного університету (БДУ) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Три десятиліття білорусько-китайських відносин та створення спільноти єдиної долі людства». Організатори конференції – БДУ, посольство КНР у Білорусі та товариство «Білорусь – Китай».

Захід присвячений 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між Білоруссю та Китаєм.

Китай на конференції представив Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Республіці Білорусь Се Сяоюн, а в онлайн-форматі – вчені та дослідники Китайської академії суспільних наук, Шанхайської академії суспільних наук, Ланьчжоуського університету фінансів та економіки, Китайської асоціації вивчення Східної Європи та Центральна Азія.

До уваги учасників пленарного засідання було представлено понад 10 наукових доповідей, що відображають розвиток білорусько-китайських відносин у тому числі в таких сферах, як дипломатія, політика, торговельно-економічна та кредитно-інвестиційна, науково-гуманітарна та науково-технічна співпраця, взаємодія ЗМІ, установ культури та вищої освіти двох країн.

Спільними зусиллями освітнім відомствам Білорусі та Китаю за сприяння посольств своїх країн вдалося суттєво наростити динаміку взаємних контактів, зміцнити прямі міжуніверситетські зв’язки, реалізувати низку взаємовигідних проектів у сфері освіти та університетської науки.

За тридцятирічний період кількість студентів з Китаю, які навчаються в вищих освітніх установах Білорусі, багаторазово збільшилася і в 2020/2021 навчальному році становила понад сім тисяч осіб. У той же час, понад тисячу білоруських громадян проходять навчання за різними програмами в Китайській Народній Республіці, у тому числі понад двісті – за наданими китайською стороною грантами.

На базі білоруських установ вищої освіти діють шість Інститутів китаєзнавства імені Конфуція, у китайських університетах відкрито одинадцять центрів Республіки Білорусь, а також Білорусько-китайський науково-дослідний центр.

Важливим етапом співпраці стала і реалізація у 2019 році Року освіти Білорусі в Китаї. Протягом року на території Білорусі та Китаю за участю керівництва міністерств освіти, посольств та академічної громадськості двох країн було проведено понад 30 офіційних заходів, які мають взаємний інтерес. Це і конференції, круглі столи, конкурси творчих та наукових праць, семінари, виставки. В результаті між закладами освіти двох країн підписано одну міжурядову угоду та 32 договори про співпрацю.

Джерело інформації: