Університети США. Є проблема, про яку бояться говорити

У 2020 р. Фонд прав людини в освіті (Foundation for Individual Rights in Education – FIRE) опублікував найбільше в історії США опитування щодо свободи слова, яке проводилось серед студентів коледжів. Опитування майже 20 000 студентів у 55 містечках показало, що 6 із 10 студентів не можуть висловити свою думку через страх перед негативною реакцією з боку колег, викладачів чи адміністраторів.

У більшості коледжів та університетів робиться вигляд, що цього ніколи не було. Губернатор Флориди Рон Десантісом (Ron DeSantis) підписав вимогу, якою передбачається проведення у вищих навчальних закладів штату опитувань на предмет того, чи «конкурують вони ідеями та перспективами» та чи можуть студенти і викладачі «вільно висловлювати свої переконання та точки зору». По всьому штату керівники університетів засудили документ як такий, що може охолодити діалог у кампусах. При цьому майже ніхто не визнавав холодної атмосфери, яка вже існує.

При цьому не відомо, як будуть проводитись необхідні для губернатора опитування або що держава планує робити з цими результатами. Найгірше за все, що у Флориді дозволять студентам записувати викладачів у класі та подавати позов до суду, якщо вони вважають, що їхні “права виражати свою позицію” порушуються. Ніхто також не знає, що це означає. Це може спричинити зловмисні наміри, у разі якщо не подобається політика професора або оцінка, то на такого викладача можна подати позов.

У результатах минулорічного опитування, проведеного FIRE,  представлені заяви сотень студентів, які повідомляють, що вони насправді бояться висловити свою думку. Під час опитування 445 професорів, проведеного минулого року Академією Гетеродокс, більше половини зазначили, що вони вважають, що висловлення окремих поглядів на роботі може завдати шкоди їхній кар’єрі.

Джерело інформації:  https://www.universityworldnews.com/post.php?story=20210701102456794