В Карагандинському медуніверситеті викладатимуть IT-медицину

В медичному університеті Караганди створена нова суміжна спеціальність на рівні бакалаврату – «IT-Медицина». Вона вже внесена до єдиного реєстру спеціальностей по республіці. І вже в цьому році проводиться перший прийом абітурієнтів.

Появі на ринку освітніх послуг нової спеціальності сприяло активний розвиток цифровізації в різних сферах республіки, в тому числі і в охороні здоров’я. Народження нових проектів в цьому напрямку залежить саме від участі в процесі фахівців з інформаційних технологій в сфері медицини.

Компетенції бакалавра об’єднають такі галузі знань, як інформаційні технології, медицину, статистику та аналіз даних. Це сприятиме розробці більш досконалих програм і алгоритмів для встановлення правильного діагнозу, проведення лікування і профілактики захворювань серед населення.

Програму розробляли близько року. Це суміжна спеціальність, тобто студенти навчатимуться за двома напрямками. Перший – це інформаційні технології та програмування. Другий – медичний. Це потрібно для того, щоб готові IT-фахівці могли розшифровувати медичні шрифти, коди і багато іншого.

Процес навчання буде проходити відразу в двох вузах: в Медичному університеті і в Карагандинському державному технічному університеті. Термін навчання – 4 роки. Після закінчення випускники отримають два дипломи від двох вузів.

Джерело інформації