В Україні відкрито Китайську торгову асоціацію

У понеділок, 7 вересня у Києві відбулася церемонія відкриття Китайської торгової асоціації. Асоціація має стати ефективним механізмом залучення в Україну китайських інвестицій та розширити можливості експорту української продукції в Китай.

Про це повідомляє прес-служба віце-прем`єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

«Відкриття КТА ми розглядаємо не лише як можливість інвестицій в Україну, а й як можливість експорту української продукції в Китайську Народну Республіку», – цитує прес-служба віце-прем’єр-міністра, який взяв участь у церемонії.

Зубко підкреслив, що «дружня підтримка китайської сторони має дуже важливе значення для нашої держави».

«Сподіваюся, що у подальшому і Торгово-промислова палата України, і Китайська торговельна асоціація сприятимуть розвитку торговельно-економічних відносин між українським та китайським бізнесом», – сказав Зубко.

“Зі свого боку Україна і надалі докладатиме зусиль для всебічного розвитку українсько-китайського співробітництва та створення для цього сприятливих умов”, – зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що до кінця року заплановано проведення третього засідання Комісії зі співробітництва між урядом України та урядом Китайської Народної Республіки: «Ми матимемо прекрасну нагоду обмінятися думками з китайськими колегами щодо стану та перспектив двосторонньої співпраці у торговельно-економічній сфері».

Урядовець також нагадав про співпрацю з китайською компанією СІТІС і укладення Меморандуму про спільну реалізацію проекту з будівництва соціального житла в Україні, відповідно до положень якого передбачено отримання Україною позики на загальну суму 15 млрд. доларів під мінімальні відсотки, терміном на 15 років із правом пролонгації.

«Ми дуже вдячні китайським інвесторам за підтримку, яка надається Україні у сфері інфраструктурного будівництва», – сказав Зубко.

Нагадаємо, Китайська торгова асоціаця була створена у травні 2015 року. Засновниками КТА виступили 5 компаній – ТОВ «Lenovo України», «Huawei Україна», ТОВ «CCEC-Україна», ТОВ «ЕКО-Втор», ТОВ «САНИ України, Важке устаткування». Надалі до КТА приєдналися низка інших компаній.

Віце-прем’єр-міністр України Зубко є співголовою Комісії зі співробітництва між урядами України та КНР.

Джерело: http://www.ukrinform.ua/ukr/news/v_ukraiini_vidkrito_kitaysku_torgovu_asotsiatsiyu_2092383